Hangisi daha leziz - Linux mu Windows mu?

Ayaküstü bir şeyler atıştırmak istediniz. Seçiminiz ne olurdu? Windows mu Linux mu?

  • Halil Mollaoğlu
Hangisi daha leziz - Linux mu Windows mu?
Yemek vakti: Windows mu Linux mu?

Japonya'da ayaküstü öğünlere Bento adı verilir. Genellikle pilav, et veya balık, sebze ve biraz tatlıdan oluşur.

Therawfeed.com sitesinde Bento-öncüleri kendi kreasyonlarını yayımladılar. Sitede yan tarafta resmini gördüğünüz yiyecekler de vardı - bir Bento Linux, bir Bento da Windows fanları için: Tamamen zevk meselesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

ben mac versiyonunu tercih ederim

Windows kullanıyorum ama Linux diyorum.

tadından yenmez bunlar

linux tercihimdir.

bence gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemi windows

Şu ana kadar hep windows kullandım.Linux u hiç bilmiyorum.
Yine de önerir misiniz?

windows mideme oturdu. ağır bir yemek olmuş... :)

Windows Kuru Fasulye Pilav Linux Ise Plav Ustu Tavuk (H) Karar Sizin Artik :-)

sağlıklı olsun o yüzden apple yani mac :D

tabiki linux

windowsun ustasıyım linuxun hastasıyım :D
LTK

Bende linux diyorum.

Bende linux diyorum.

Sunucu tabanlı işlemler için linux kaçınılmaz liderdir bence. Admin dostu da diyebiliriz.

Ben Windows Kullanıyorum Linux demek İstiyorum :D

Ben windowsta kullanıyorum linuxte kullanıyorum ama ikisinide demiyorum. Adam gibi bişiler yapsınlar artık. Biri paralı ama standartları var, diğeri ücretsiz ama bi standardı yok. Yeter ya.

açıkçası Linux da kullanıyorum Mac de kullanıyorum Windows da kullanıyorum ... Açıkçası hepsinin farklı farklı alanlarda avantajları var .. Ancak bedava olması ve rahatlıkla sahip olunabilmesi açısından Linux daha önde geliyor benim için

bende linux diyorum

valla windows kullanıyorum ama LİNUX'e de bir şans vermek gerek windows diyenler bence bir de LİNUx ü denesin özellikle de Linux de Luxe yi mutlaka deneyin vista 100000 çeker 2010-2011 de yapılacak olan windows 7 ye de bence 100 çeker :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

hiç linuxu denemedim ama sanırım windowsda bulduğum rahatlığı linuxta bulamam...

Bir hafta linux kullandıktan sonra windows bir işkence:)

bence windows en iyisi ama linuxu daha denemedim

ben windows linux ve mac os-x kullanmış biri olarak (şuan 3ünüde kullanıyorum)şunu söyleyebilirim dünyada en çok kullanılan işletim sistemi olmasına rağmen en kötüsü windows (bu arada 3.1 dahil tüm sürümlerini kullandım ) ve düzeleceğide yok bukadar makinayı zorlayan sürekli kaynak isteyen ve kaynakları herzamansınırlamanın bir yolunu bulan bir işletim sistemini neden kullanıyoruz birtürlü anlayamamışımdır. Tek artısı oyun oynayabiliyor olmamız diğerlerinde oyun çok kısıtlı.
bu arada yeri gelmişken belirteyim windows 7 dokunmatik ekranlar için geliştiriliyor ve temelden değişim vaat ediyor bide üretici windows olunca böyle bir işletim sisteminin düzgün çalışması için ve donanımlar da dahil en az 3 yıl denemek gerekcek yani 2013 den önce kullanmayı denemek biraz aptallık olur bir sürü sorun çıkartır

windowsun tüm sürümlerini kullanan biri olarak linuxtan şaşmam derim:)

Linux kullanmadan Windows hakkında yorum yapmayın. Tamam dışarıdan yüklenebilir yazılım sayısı az, ancak zaten ofis programlarından tutun photoshop benzeri resim işleme araçlarına kadar hepsi geliyor. Ayrıca açık kaynak kodlu ve gelişime daha açık. Windows'a göre Linux ailesi çok zengin. Kullanım açısından Windows ile benzer yanları var. Gelişitirici araçları çok gelişmil (Windows'a göre) Ayrıca linux için bir çok yardım alacağınız site var. Linux kopyasını CD'ye çekip kafanıza göre dağıtabilir hata kodlarıyla oylayabiliyorsunuz.
Linux daha esnek ve tamamen ücretsiz. Tek kelimeyle özgür :)

ben linux caracal kurdum ama galiba eternet kartından kaynaklı bi problemle nete giremedim cok istiyorum linux amaa aynı sorunun olusması olasılıgıyla kurmuyorum ama kısaca sunu diyeyim özgürlük herseydir!!!!

Bence Windows Ben Windows Vista Home Premımum Kulanıyorum Bılgısayar İlk Aldıgım Günkü Gibi Calısyor Sistemım Core 2 Duo 250 Gb Sabit Disk Asus p5b Anakart GeForce 9600gt

Windows Forever.linux için oyun-program adam gibi bişey yok.Kurmayı düşünmüyorum.Driver sorunu program sorunu oyun sorunu.Bu kadar derde katlanacağına Windows kur kafan rahat olsun

win 8 i indirdim ama değişiklik istiyorum linux u da indircem :) bakalım hangisi güzel :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play