"Hard reset' sürprizi!

Eğer bu ceplerden birine sahipseniz, küçük bir değişiklik için tüm telefonu sıfırlamak zorundasınız!

"Hard reset' sürprizi!

Şayet Microsoft'un Windows Phone platformunu kullanan bir telefona sahipseniz ve günün birinde cihazda kullandığınız Microsoft hesabınızı bir başka Microsoft hesabı ile değiştirmek isterseniz, telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmekten başka bir çareniz yok!

Winsupersite.com sitesinin haberine göre Outlook.com, Live.com ve benzeri Microsoft servislerine ait hesap bilgileri ile kullanılan Windows Phone cihazları etkileyen bu durumda, hesap bilgisini değiştiren kullanıcı telefonu da resetlemek zorunda kalıyor. Örneğin Hotmail.com uzantılı bir adresle kullandığınız Windows telefonunuzu, Live.com uzantılı bir diğer hesabınızla kullanmak isterseniz telefonunuzu sıfırlamak zorundasınız.

Windows 8, RT, Xbox gibi Microsoft sistemlerde rastlanmayan bu duruma, Windows Phone platformunun sonraki sürümlerinde son verileceğini söyleyen şirket yetkilileri, böyle bir değişikliğe niyetlenen kullanıcılara ilgili yama çıkana kadar beklemelerini öneriyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

a Dandios fanbotları yorum yazmamış...

@grezimonk Valla bende farkettim acaba soyları mı tükendi sonunda... yok daha tükenmemiş...

@grezimonk Geldim bakalım hadi ikna et Windows'un kötü bir işletim sistemi olduğuna, Android'in daha iyi olduğuna. Eğer edemezsen bir daha Windows Windows Phone ve iOS haberlerinde yorumlarını görmiyecem. Görürsem cevabı yapıştırır rezil ederim seni!

@HuorAncelime Apple fanboyu sen dandik ürünlerinde takılsana

@02 Eyl 2013 23:00 Kusura bakma derdim seninle değil Grezimonk'la, eğer o gelmiyorsa kimseyle konuşamam çünkü amacım kimsenin kalbini kırmak değil Grezimonk'un Microsoft ve Apple gibi şirketlerin ürünleri hakkında bilmeden konuşmasını engellemek. Eğer Linux fanıysa Linux kullansın ve sussun, ancak Dünya'nın en gelişmiş 2 masaüstü işletim sistemine laf atmasın. Hiçbir Linux tabanlı şu anda son kullanıcı için uygun bir sistem değil, sadece kullanabilenler için iyiler. Aynı Windows 8'deki gibi, kullanabilenler fikirlerin ne kadar güzel, yenilikçi, kolay olduğunu gördüler ve beğendiler, ancak kullanamayanlar için Windows 8 tam bir facia! Grezimonk gelmeden söyleyebileceklerim en fazla bu kadar!!!

@HuorAncelime olayı çok iyi özetlemişsin.

@HuorAncelime daha bildirim bile yok... üreticilerin büyük kısmı umursamıyor... kullanışsız Dandios'ta bile bildirim var...

@grezimonk Bildirim ekranı mı dedin? Windows Phone tasarlanırken Başlangıç ekranı bildirim ekranı olarak tasarlanmıştı, zaten öyle oldu kullanıcılar önem verdikleri şeyleri (sadece uygulamalar değil önem verdikleri insanlardan sık kullanılan internet sitelerine kadar her şeyi) başlangıç ekranına ekleme ve onları istediği gibi boyutlandırarak istedikleri bilgiyi hızlıca alma şansını verdi kullanıcılara. Windows Phone kullanıcıları böyle mutluyken diğer OS'lerin fanları susturmak için yapıyor bildirim ekranını. Ayrıca Windows Phone'da güvenlik ve performans açısından hiç bir problem yok, önemli olan da bu çünkü geriye kalanlar sadece 1 güncellemeye bakacak. Üreticiler ve geliştiriciler de o büyük güncellemenin gelmesini bekliyorlar. Şu anda bile 3. parti geliştiriciler Windows Phone'a diğer marketlerden daha çok önem veriyorlar çünkü WP onlar için uygulamalarını sunup kendilerini tanıtmak ve büyütmek için en iyi market. Windows Phone 170.000 uygulamaya sadece 3. parti yazılımcılarla, MS'in ve Nokia'nın çabalarıyla geldi, 8.1 ile yazdıkları uygulamaları kullanıcılara sunmaya hazırlanan çok geliştirici var, biliyorum çünkü o geliştiricilerden birkaçı ben ve arkadaşlarım. iOS konusuna gelince, Mac OS X Dünya'nın en gelişmiş masaüstü sistemidir, iOS ise Dünya'nın en gelişmiş mobil sistemidir. Evet pahalı olduğu ve Apple'ın bazen çok iğrenç hareketleri olduğu bir gerçek ancak Apple'ın kapalı sistemlerinin son kullanıcı için en iyi tercih olduğu kabul edilmelidir. Sen Android'in her şeyinden anlıyorsan ve Android'le mutluysan, Lag ve Virüs dolu işletim sisteminle sana mutluluklar dilerim. Ben az sorunlu, daha iyi bir çekirdeğe ve geleceğe sahip olan WP ve iOS ile oynamaya devam ediyorum.

@grezimonk 3 tane platformunda telefonuna sahibim ios,android ve wp ve en iyi bildirim sistemi wp'de var live tileların kendisi zaten bir bildirim merkezi ;)

@03 Eyl 2013 10:09 atma cahil Dandios fanboyu... asıl virüs kaynağı Dandios... Wp8 ise tam bir fiyasko...

@grezimonk Peh, ben sana makale yazsam bile senin fikrin değişmez. Sana somut kanıtlar sunuyorum ben, sen ise anca 2-3 cümle ile cevap veriyorsun. Beni bu şekilde ikna edebileceğini zannediyorsan çok beklersin. Bundan sonra Android ve Linux dışındaki haberlerde kötü bir yorumunu görürsem ne yapacağımı biliyorsun.

Daha bir saat önce bunu yapmak zorunda kaldım. Hotmail hesabımın Outlook hesabımla ilişkisini kesince telefonda da eşitleme yaparken hata verdi telefonu sıfırlamak zorunda kaldım.

evet bu durum kötü

Ohooooooo bunu daha yenimi haber yapıyorsunuz :D

Saçmalık :)

Neden boyle birşey var? Çunku; orneğin ben ucretli bir oyun indirdiğimde, oyun benim live.com hesabıma eklenmiş oluyor. Yani oyunu silip tekrar satın al dediğimde 'oyunu zaten satın aldınız' uyarısıyla karşılaşıyorum ve tekrar para odemeden ucretsiz indirebiliyorum. E kafama gore hesap değiştirebilsem, arkadaşıma kendi hesabımı ekleyip oyunu ona da ucretsiz indirebiliyorum. Bunun onune geçmek için boyle bir sistem geliştirmişler. Çozum şart. -ki yapacaklarmış.

@03 Eyl 2013 00:18 Olay budur +1 :)

@HuorAncelime cahile bak Linux ne bilmez atıp tutar öğrende gel...

@grezimonk Peh! Cahilmiş! Linux'e virüs yazılmıyor mu zannediyorsun. Bir Hand Of Thief'i araştır bakalım! Ayrıca ev bilgisayarımda Windows 8'in yanında Ubuntu 13.04 kullanıyorum. İş içinse Windows 8 + Debian. Geliştiriciyim ve bütün işletim sistemlerinin yapısını biliyorum. Bana sakın Linux'u anlatmaya çalışma.

@HuorAncelime o sana linuxu anlatamaz zaten. cahil liselinin teki. millete laf soyleyip durur sadece.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play