Hem Windows, hem Android aynı cepte!

Hem Windows Phone'u, hem de Android'i çalıştıran bir cep bekliyorsanız, beklediğiniz müjde içeride!

Hem Windows, hem Android aynı cepte!

Microsoft'un Windows Phone işletim sistemi hakkındaki kibrini yenmeye başladığının ilk işaretlerini geçtiğimiz günlerde Android işletim sistemli Nokia X'i tanıtmasıyla almıştık. Ancak Microsoft daha da ileri gidecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan merkezli bir şirket olan Karbonn Mobiles ile anlaşmaya varan Microsoft, hem Windows Phone'u, hem Android'i bir arada çalıştıran ceplerin üretilmesine yeşil ışık yaktı.

The Times of India'ya konuşan Karbonn Mobiles Başkanı Sudhir Hasija, bundan yalnızca iki gün önce Microsoft ile anlaşmaya vardıklarını ve önümüzdeki üç ay içinde de ilk Windows Phone ve Android'li örneklerini sunacaklarını söyledi. Çift işletim sistemi konusunda Microsoft'un oldukça istekli olduğuna da değinen Hasija, çift işletim sistemli ilk ceplerini haziran ayı gibi hazır edebileceklerinin de altını çizdi.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Windows Phone 8.1 güncellemesiyle gelecek olan sesli asistan cortana'nın Türkçe olması için oylama başlatıldı lütfen destekleyin :) http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5589977-please-make-cortana-in-turkish-for-turkey

Microsoft'tan beklenmeyen bir hareket :)

bi tanesini seçip sürekli onu mu kullanabilecegiz yoksa istediğimiz zaman geçiş yapılabilecek mi

1520 özelliklerinde bu iki platformu çalıştıracak bir cihaz piyasada yok satar.

ikiside çöp ne yazık ki....

Zurna calarsa iki yılan oynuyor :)

Çift işletim sistemi android in zararına olur. Çünkü çoğu kişi arama yapmak, mesaj yazmak, internette gezmek gibi işlemlerde verimliliğinden dolayı telefonu wp de tutacaktır. Android e ise sadece wp de olmayan uygulamaları çalıştırmak için geçerler.

Uzman bir arkadaş çöp demiş, tamam haberi silebilirsiniz

nokia nın sonu yakın galibağa microsoft üçüncü telefın şirketiylede anlaşdı

abi manyak olur yaa en çok beklediğim şey bu birinden sıkıl diğerine geç harbi mi barbimi inşallah harbidir bebeğim

Hah şimdi olur işte, Windows Telefonu ancak bu biçimde satın alabilirim, Windows tarafından yediğim kazığı Android karşılar. Windows tarafında uygulama mı var? Ne yapacağız renkli ekranı izleyerek mi oyalanacağız?

Androidmi ahahah androidi kim ne yapsın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir