Hotmail'de bağlantı sorunu kafa karıştırdı!

Hotmail'de ortaya çıkan garip sorun kafaları fena karıştırdı ama Microsoft'un yanıtı gecikmedi...

  • Zeynel A. Öztürk
Hotmail'de HTTPS bağlantı sorunu
Hotmail'e Bahreyn, Suriye, Cezayir, İran ve Sudan'da şifreli olarak bağlanılamıyordu

Microsoft'un Bahreyn, Suriye, Cezayir, İran ve Sudan'da HTTPS hizmetini kapatmasıyla bu ülkelerin hükümetleri, vatandaşlarının Hotmail hesaplarını izleyebilir hale geldi. Ancak bu çok uzun sürmedi.

HTTPS, Firesheep gibi gözetleme yazlımlarını ve hacker'ların korumasız Hotmail kullanıcılarından bilgi elde etmesini engellemede oldukça etkili bir yöntem. Bu durumdan etkilenen ülkelerde ise durumu düzeltmek oldukça kolay. Tek yapmanız gereken, ülkenizi ayarlarınızdan HTTPS değişikliğinden etkilenmeyen bir ülke olarak değiştirmek.

Durumun meydana çıkmasının kısa süre ardından Microsoft hatayı düzelttiğini bildirdi ve şu açıklamayı yaptı: 'Bazı Hotmail kullanıcılarının HTTPS'i etkinleştirirken sorun yaşadığının farkındayız. Sorun şimdi çözülmüştür. Hesap güvenliği, Hotmail için en yüksek önceliktir ve HTTPS desteğimiz dünya çapındadır. Herhangi bir bölgeyi veya coğrafyayı kasten sınırlamadık.'

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tabi ya anlık bi olayda olsa giden gitmiştir

Neden ortadoğuda oluyor özellikle, isyanlarla bi ilgisi yok değil mi şimdi gelde inan.

emperyalist amerikan şirketleri!!!!!!!!

hala baglanılamıyor

Antlaya'da yaşıyorum ben ve benim gibi birkaç arkadaşım daha Hotmailde sorun yaşıyoruz, inboxlarımıza ulaşamıoyruz son bir aydır başlayan durum son günlerde iyice kötüleşti, suç TTnet te mi hotmailde mi anlamadık..ne yapmamız gerekiyor bilgi verilebilir mi?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play