HTC kilit açma aracını güncelledi!

HTC'nin kendi elleriyle hazırladığı ama "kullanırsanız garantiniz yanar" dediği araç güncellendi!

HTC kilit açma aracını güncelledi!

HTC, geçtiğimiz aylarda kilitli cep telefonlarının kilidini açmaya yönelik bir "bootloader kilit açıcısı" yayınlamıştı. Kilit uygulamasında geri adım atmaya devam eden HTC, en son Android serisi için de bu uygulamaya devam edeceğini duyurdu.

HTC, 2011'in Eylül ayından itibaren piyasaya sürdüğü HTC EVO Design 4G, Rezound, Rhyme ve Vivid gibi cepler, güncellenen kilit açıcı ile çalışıyor. Şirket, yakın bir zamanda güncel bir cep listesi yayınlama sözü de veriyor.

HTC, kilit açma aracını kullananların garanti hakkını elinden alıyor ve şimdilik, özgürlük için bu bedeli ödemekten başka bir çare yok gibi görünüyor. Bu uygulama, ilk zamanlarında da eleştirilmişti, şimdi de eleştiriliyor. Zira HTC'nin, kendi elleriyle kullanıcısına sunduğu bir imkanın garantiyi yok etmesi oldukça garip bir durum...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bunu garanti dışı kalan telefonları tespit etmek için yapıyorlar zaten, bir gariplik yok. Diğer türlü eskiye döndürülen cihazlar garantiye dahil oluyor, bu şekilde ise tespit edilebiliyor.

madem o kadar istiyosunuz alın size özgürlük demiş ama özgürlüğü zindana çevirmiştir.

Hiç ama hiç garip bir durum değil bence , apple daki jailbreak olayınında saçma olduğunu düşünmüyorum.Şirketler diyorki bak arkadaş ben bir telefon ürettim ve bu telefon benim sana sunduğum işletim sistemi ve rom ile kullanılırsa yazılımsal bir sorun yaşamazsın.Ben HTC Sensation kullanıcısıyım , cihazımda 1.5 Ghz lik çift çekirdekli işlemci gücü var ama HTC 1.5 Ghz lik işlemci gücünün yan etkilerinin olduğunun farkına varıp 1.2Ghz e çekmiş işlemci gücünü.Ben custom rom kullanıp bunu 1.5 Ghz e tekrar çıkarabilirim ve HTC öngördüğü o sıkıntıya düşebilirim.E şimdi suç HTC nin mi ? Hayır tamamen benim.Adam zaten bana demiş , tamam yazılı açıklama yaparak anlatmamış , 1.5 Ghz işlemci gücüm var ama bak ben kısıyorum bunu 1.2 ye.Sende anlaki bir sıkıntı çıkmasın diye yaptık bunu....neyse çok uzattım , demek istediğim s-off yapacağım diyorsan garantiyi gözden çıkaracaksın

Spartacus "Freedom"

Sony Ericsson alırız olur biter...

@13:32

Evet aradaki fark Jailbreak'te garanti kapsamı dışına çıkmıyorsunuz (cihazı restore edip gönderdiğiniz sürece). Bunda ise garanti dışı kalan cihazları HTC'nin tespit etmesi için kendi elinizle kendinizi fişliyorsunuz.

Evet ya şu Jailbreak olayı çok saçma(!) Sanki Custom Firmware iOS'ta yok... Hey yarabbim...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play