HTC, optik zoom'lu cebe kafayı taktı!

HTC, 12-18 ay içinde çıkaracağı cebe bu çok istenen, ancak çoğu telefonda olmayan işlevi ekleyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC, optik zoom'lu cebe kafayı taktı!

HTC'nin üst düzey bir yöneticisi, firmanın optik zoom özellikli bir telefon üretmekten çok uzakta olmadığını söyledi.

Vodafone blog'a konuşan Symon Whitehorn, HTC'nin DSLR'nin sınırına girecek bir teknolojiyi kullanmaktan "çok uzak olmadığını" söyledi. Whitehorn şöyle devam etti: "HTC, akıllı telefonlara optik özellikler eklemekten o kadar da uzak değil. Çok fazla ipucu veremem, ama 12-18 ay içinde telefon optiklerinde dev gelişmeler göreceğiz. Yüksek çözünürlüklü, genişletilmiş fotoğraf çözümlerine inancımızın olmamasının nedeni de bu."

"Herkes, optik zoom işlevine sahip olmak istiyor ve ufukta görünen işlev de bu. Sadece içindeki camı 5.000 dolar eden özel kameraların performansına yetişmeye çalışıyoruz. Buna kısa dönemde asla ulaşamayacağız, ancak gelişmenin etkilerini görmeye başladık."

HTC, son telefonlarında kameraya verdiği büyük önemle öne çıkıyor. Yeni HTC One M8, Duo Camera Ultrapixel lensleri sayesinde fotoğrafların derinliğini değiştirmenize izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Aciklamalarinin tamamini okudum . Ultrapixel konusunda eksikliklerinin oldugunu ve 8up olarak devamnin geleceginden bahsederek eksik oldugunu beyan ettigi m8 i 2500e satmaya calisiyor. Kusursuz batış.

@18 Nis 2014 17:01 ama o kamera tüm firmaları htc ye doğru çekecektir

işte bunları yapın, sürekli ekrana veya işlemciye yüklenmeyin !

Yav he he sen ultrapixel diye marka yaratıp 4mp kamerayı itele yok sensör büyük falan ulan Z2nin 1020nin sensörü senin iki katın.Onlar ultrasüpersonic pixel oluyor o zaman.Önce adam gibi kamera koy 2500 liraya sattığın telefonak yok slow motion yok 60fps fullhd yok 720p 120 fps yok optik görüntü sabitleme yok yokta yok.

@18 Nis 2014 19:26 metro arayüzü sana kafa yapmış :)

@18 Nis 2014 19:26 aynen çok güzel demişsin...

@18 Nis 2014 19:26 s5in çektiğiyle fotoyla m8in çektiği fotoyu bir karşılaştır biri 4mp diğeri 13mp sonra karar ver ama tabi insann içinden geçen bu cebe en az 8mp+ ultrapiksel

@18 Nis 2014 19:26 Hayır dostum, onlar ultra süpersonic pixel olmuyor. Çünkü onların pikselleri normal boyutta. Yani o telefonlar ile çektiğin bir fotoğrafta bir pikselin boyutu 1 ile 1.2 mikron boyutlarında iken, Htc One M8 ile çektiğin her fotoğrafta her pikselin boyutu 2 mikron oluyor. Alanlara bakacak olursak da diğerleri 1 mikronkare gibi birşeye iken Htc'de 4 mikronkare alana sahip oluyor her piksel. Yani o yüzden Ultrapixel deniyor kamerasına. Ve ayrıca slow motion da var, FHD 60 fps da var. Yalnızca Ois yok o da duo kamera ile uyumlu çalışmıyor. Gönül isterdi 8up olsun yada daha yüksek ama bu da diğerleri kadar harika fotoğraflar çekiyor. Objektif testler bunu gösteriyor.

Son cümleye ithafen: HTC'yi batıran da galiba bu kameraya verdiği "önem" olacak. inşallah firma zarar etmez, satın al(a)masak da çeşit iyidir.

Sony,Nikon gibi firmaların yıllar öncesinden objektifi dışarıya açılmayan kompakt optik zumlu dijital fotoğraf makineleri vardı.Sony hala niye Xperia'larına o teknolojiyi eklemiyor anlamıyorum.

htc kullanan biri olarak diyorum ki fazla ayakta kaldın bat ve git artık sonuna kadar hakkediyorsun geç bile kaldın htc

Sen de yorum yaz