iOS 10, telefonunuz ıslandığında sizi uyaracak

Final sürümü iPhone 7'yle birlikte çıkacak olan iOS 10, iPhone'unuz ıslandığında sizi böyle uyaracak!

  • Ercan Uğurlu
iOS 10, telefonunuz ıslandığında sizi uyaracak

Son dönemde akıllı telefonlarda suya karşı dayanıklı modeller görüyoruz. Su geçirmez telefon dendiğinde akla gelen ilk isim olan Sony, bunu Xperia Z serisine borçlu. Şimdilerde de Samsung'un modellerinde suya karşı dayanıklılık görüyoruz. iPhone'larda ise bu özellik yok, ancak bu demek değil ki gelmeyecek değil...

Hayır, hayır iPhone 7 suya karşı dayanıklı olacak demeyeceğiz. Bahsedeceğimiz konu yine suyla ilgili, ancak farklı biçimde. Apple bu konuyu yazılımla kontrol altına alma yoluna gidiyor. iOS 10 ile beraber telefonun Lightning portu bir şekilde ıslandıysa iPhone, arabirim üzerinden hemen sizi uyaracak. Böylece sıvı sızıntısı sebebiyle daha sonradan telefonun bozulmasıyla başınız derde girmeyecek.

Gerçi Apple, bunun yerine bu portu tamamen suya karşı dayanıklı kılsa, sorunu kökten çözebilir ama yazılımla kontrol etmek de bir şey tabi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

dandiPhone is back...

diger markalar su geçirmez telefon yapıyor apple hala yapamadı yok uyarı vercekmiş

komik olmuş su kaçtı ayvayı yedin desin bari :))) bu kadar zor mu su geçirmez yapmak? adamlar bir conta masrafından kaçıyor ama dünyanın parasını alıyor telefonu satarken.

Samsung da zaten var. Hemde su geçirmez. Sakın bunuda yenilik diye sunmasın. Çalıp çalıp garip isimler koyarak yenilik diyor. I Apple steve jobs ile birlikte öldü.

@24 Temmuz 2016 22:56 lg de htc de ne nexus dada yok

Sen de yorum yaz