iOS 9 herkese geliyor; peki ya uygulamalar?

iOS 9, iPhone 4S dahil pek çok eski cihaza da gelecek. Ama uygulamalar için işler biraz karışık!

iOS 9 herkese geliyor; peki ya uygulamalar?

Apple'ın tanıttığı yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 9, iPad 2 ve iPhone 4S gibi eski cihazlarda da çalıştırılabilecek. Ancak bu durum yeni uygulamaların da bu tür eski cihazları destekleyeceği anlamına gelmiyor. Apple, iOS 9 ile birlikte üçüncü parti geliştiricilerin uygulamalarını kısıtlayabilmelerine olanak sağlayacak.

Geliştiriciler, piyasaya sürecekleri uygulamaların sadece güçlü donanıma sahip cihazlarda çalışmasını sağlayacak şekilde kısıtlama yapabilecek. Buna göre yeni nesil uygulamalar için 64 bit işlemci zorunluluğu getirilebilecek.

Bu politika değişikliğine göre bazı uygulamalar, A7 ve daha üzeri işlemciye sahip iPhone 5S, iPhone 6, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini 2 veya iPad Mini 3 model cihazlara yüklenebilecek.

Daha düşük kapasiteye sahip eski cihazlar ise, App Store'da yüksek sistem gereksinimine ihtiyaç duyan uygulamaları göremeyecek.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gelsin gelsin 3000 lira verecek paramiz yok bir telefon icin

@14 Haziran 2015 18:59 iphone 4s dediğin telefon hala destek alıyor, cayır cayır çalışıyor. zamanının iphone 4s killer'i galaxy s2 çoktan çöp oldu. hala 3000 lira falan diye sayıklamaya devam edin, 2 sene sonra elinizdeki 13781632871683 ram lı çöpünüzle gezersiniz.

iÇöp 4s için yalan oldu...

Arada iphone 5 te kaynamış. Merak ediyorum iphone 6 nında eskidiği günlerde ne bahane edecekler.

Biraz habere yorum yapsanız Böylesi daha iyi çünkü tüm telefonlara olsun diye geliştiriciler uygulamalarını 64 bit yapamıyordu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir