iPhone 6'nın ekranlarını bu firma yapacak!

iPhone 6'nın ekranları nasıl olacak ve hangi dev üretecek? İşte tüm detaylar...

  • Gökay Özbudak

Piyasadaki birçok uzmanın iPhone 5'le beraber iPhone 6'nın arasındaki zamanın oldukça az olduğunu dile getirmesiyle beraber meraklı gözler iPhone 6'ya çevrildi. Japonya'daki bir gazete olan Nikkan'ın haberine göre; Apple, iPhone 6'nın ekranları için Sharp'la anlaştı.

LCD TV fabrikalarından birini, iPhone'lar için düşük ısıda polisilikon LCD ekran yapmak için şimdiden hazırlayan Sharp'ın bu üretiminin iPhone 6'lar için olacağı söyleniyor. Daha sonra iPad ve iPod Touch'lar için de karşımıza çıkabilecek olan ekranlar, cihazları hem daha ince hem de daha hafif yapacak.

Polisilikon bir LCD'deki ince film transistör, polikristalen silikondan yapılmıştır. Bu sayede görüntüleme sürücüleri doğrudan cam maddeye yerleştirilebiliyor ve daha ince ekranlar oluşabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iyimi oldu kötümü? ne gıbı farkı oldu

LED yapsınlar. daha az pil tüketir

ya ark 4g daha yenicıktı canınızmı sıkılıyo chip neyin peşindesiniz :) bi 5 cıkısın ondn sonra yaparsınız haberi:)hoş 5 daha projei bile cıkmamıştır

daha neler siz önce iphone5 i göründe sonra 6 nın haberini yaparsınız

Ki bu sayede dokunduğmuz şey ile parmağımız arasında bir cam olmayacak :)

bu haberler asparagos daha 5 in resmi açıklaması yok 29 ekımde ıpgone4 white(beyaz) satışa cıkıcak tek resmı olan bu.

5 için daha cok beklersınız daha ıphone4 yenı cıktı acele etmeyın bu kadar 6 ıcın en az 2 sene daha beklemek gerekıyor dıye dusunuyorum olmayan seyın haberı yapılıyor ama genede ılgı goruyor:)

of yeter yakında iphone 8 falan nasıl olcak diye haber çıkarırsınız iphone yazısını okuyunca kusasım geliyo artık bu kadar uydurma fazla...

@27.04.2011 20:04

LCD zaten ekranı tanımlıyan teknoloji. Ekranın arka aydınlatması için LED teknolojisi tercih edilir, compact (küçük yapılı) florasan lamba koyacak halleri yoktur zaten el kadar alete.

Haberde bahsi geçen olay arka aydınlatmayı değil; ışığın önünde oluşturulan görüntünün teknolojisini konu alıyor. (Apple...düşük ısıda polisilikon LCD ekran yapmak için...Sharp...iPhone 6...iPad ve iPod Touch...)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play