İşte Lollipop'taki yeni güvenlik işlevleri!

Googlee, Android'in en son sürümü Lollipop'a dahil ettiği bu önemli özelliklerini detaylandırdı!

Google, Lollipop'taki güvenlik işlevlerini anlattı

Arayüzü yenilenen, bir dizi yeni özellikle gelen Android Lollipop'ta güvenliğe yönelik de önemli geliştirmeler var. Android 5.0, telefonunuzdaki verileri koruyacak birkaç yeni yöntem sunuyor.

Android'in en son sürümündeki güvenlik işlevlerini vurgulamak isteyen Google, onları detaylı biçimde anlattı. Yeni özelliklerden bir tanesi olan Smart Lock, cihazınızın kilidini Bluetooth veya NFC'li bir cihazla açmanıza izin veriyor (örneğin Android Wear'lı bir saat). Güçlendirilen SELinux gereksinimi ise kötü amaçlı bir uygulamanın tüm sistemi ele geçirme ihtimalini düşürüyor.

Daha önceden de bildiğimiz gibi Android Lollipop, yeni cihazlarda varsayılan olarak tüm cihazınızı şifreliyor ve bunu donanımsal güvenlik ile bütünleştiriyor. Bu, hırsızların veya kanuni yaptırımların yerel verilerinizi görünür hale getirmesinin çok daha zor olması anlamına geliyor.

Android Lollipop'un telefonunuza ulaşması bir miktar zaman alacağından telefonunuzda çevrimiçi güvenliğinize ve paylaştığınız şeylere çok dikkat etmenize fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Buna gerçekten ihtiyacım var

haftaya nexus 4 ümde

google yi kötüleyince eline ne geçiyor chip her haberinde bunu yapıyosun böle giderse bu siteyi bırakıcam fanlığa gere yok haber sitesiyseniz tara tutmayacaksınız yoksa benim gibi birçok lkişiyi daha kaybedeceksiniz , bu yorumuda yayınlamıcağına adım kadar eminim.

@15.20 chip hangi konuda küçük düşürmüş lolipopu ve fark ettiysen yorumun yayınlanmış :)

@30 Eki 2014 19:36 bi android haberlerine bak. iyi haberlerin sonuna hep kötüleyici yorum yapıyor

İos 7,8, gibi cihazi coplestirmeyecek ise sorun yok :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir