İşte Windows 10 Mobile'ın ekran bölme işlevi!

Windows 10 Mobile'ın bir sonraki büyük güncellemesi, bu önemli işlevi beraberinde getirebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile'ın ekran bölme işlevi göründü!

Windows 10 Mobile'ın sıradaki büyük güncellemesi Redstone'un yeni işlevleri ortaya çıkmaya başladı. Çince web sitesi Wfun, güncellemenin getirdiği ekranı bölme işlevini ilk kez gösterdi.

iOS 9'dan bu yana iPad'de ve bazı Android'li cihazlarda bulunan ekranı bölme işlevi, iki farklı uygulamayı yan yana kullanmanıza izin veriyor. Sızan fotoğraflardaysa bu işlevi bir Lumia 930 üzerinde çalışır halde görebiliyoruz. İşlevin telefonda bulunması, Microsoft'un Apple'dan farklı bir yol izleyeceğini gösteriyor. Apple'ın ekran bölme işlevi, yalnızca tabletlerde çalışıyordu. Microsoft ise işlevi hem telefon, hem de tabletlere sunacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte görüntülerin gerçek olup olmadığını doğrulamanın şimdilik herhangi bir yolu yok. Redstone güncellemesinin ilkinin masaüstündeki Windows 10'a Haziran'da gelmesi bekleniyor. Güncellemenin ikincisi ise Ekim 2016'da gelecek. Windows 10 Mobile'ın güncellemesi ise muhtemelen bu tarihlerden sonra gelecek. Microsoft'un şu anki önceliği, uzun süredir beklenen Windows 10 Mobile'ın final sürümünü yayınlamak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İstediği özellik olsun uygulama var mı? Yok. At çöpe..

@13 Ocak 2016 07:15 Hangi uygulamalar yok sizin kullandığınız acaba? Snapchat (alternatif olarak wund var) dışında bir sorun yok bile, eğer her gün yeni oyun indiren küçük bir çocuk değilseniz sorun yoktur.

@13 Ocak 2016 15:44 hacı var bi çok bankacılık onlin alışveriş uygulaması vs yok. benim oyunla işim yok ama bazı gerekli uygulamalar yok oda sıkıntı. retrica,snapchat instagram,scorp,periscope, tinder, c of c vs yüzünden windowstan uzak duran çok insan var.

@13 Ocak 2016 07:15 adam haklı beyler ama dağılmayın yakında evrensel uygulamalar çoğaldığında uygulama yok denilmeyecek sadece pc' de win 10 daha kararlı olsun geliştiriciler geldikçe tüm win platformlarda uygulama sayısı artacaktır. gelecek vaat eden bir sistem

Bu kopsept'miş sadece.

Boş kaç ay oldu çıkamadı sonunda değiştirdim telefonu rahatladım

Aman ne büyük bir yenilik, galaxy s3 de zaten yıllardır var. Başka özellikler bulunması gerek

Yeniliğe bak beeeeeee offfffffff :D Kimsede yoktu zaten bu devrimsel yenilik :D

Ben insider üyesiyim. Benim 1520 telefonda win tuşuna basınca ekranın sadece alt yarısı kullanılır oluyor tek elle kullanılsın diye. E bunun bir adım ilerisi de bu.

@13 Ocak 2016 15:15 620'de de var saçmalık :D

son 14 aydır dikkatimi çeken tek widows haberi

Sen de yorum yaz