İşte yeni cep devimiz!

Ve Sony Ericsson resmi olarak öldü! İşte yeni cep devinin açıklanan yeni ismi...

İşte yeni cep devimiz!

Hüseyin Cem Köylü

Ekim ayında Ericsson'a 1.05 milyar Euro ödeyerek, Sony Ericsson'un kalan yüzde 50 hissesini de kendi bünyesine katan Sony, Perşembe günü satın alma işlemlerinin tamamen tamamlandığını açıkladı. Şirketin yeni isminin Sony Mobile Communications olacağı açıklandı.

Sony ve Ericsson ortaklığı 2001 yılında başlamıştı. Ericsson ile yaptığı işbirliği, Sony'nin mobil pazarda diplerde olan yerini üst sıralara çıkardı. Ayrıca Sony, telefonlara Walkman ve Cybershot gibi iyi bilinen özelliklerini de ekleyince yerini sağlamlaştırdı. Fakat bu başarı çok uzun sürmedi.

Akıllı telefonların ani yükselişine Sony de rakipleri Apple ve Samsung'un yaptığı gibi cihazlar arası iletişim ile ayak uydurmak istiyor. Çevrimiçi medya ve sosyal ağ üzerine yoğunlaşan Sony, telefonları aynı zamanda televizyon, tablet ve PC'ler ile ortak platformda birleştirerek daha tutarlı bir deneyim oluşturmayı umuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

sony yeni xperia ve tabletlerde projeksiyon teknolojisini kullanacağını hatta bir cihazda iki adet projeksiyon kullanacağının sinyalini verdi.cihazın önündeki klavye seçenekleri için, arkasındaki ise ekranı yansıtmak için geliştirilen projeksiyon teknolojisi olacak.böylelikle anlaşmalı site ve kuruluşlardan film,klip,müzik gibi eğlenceleri 15 cm den 5 metreye kadar çözünürlüğü bozulmayan zoom yapılabilecek.en çok playstation oyunları için düşünülmüş bu teknoloji evde HD LCD TV leri olmayanlar için önemli bir adım.KONGREDE BUNUNLA İLGİLİ İPUCLARINI KANITLAYAN ANİMASYONLARLA TANITIM YAPILACAK.bu konu hakkında bilgi tayland çalışanlarından iddia edildi.umarım geç kalmazlar.

bazen ortaklılar gelişimi frenler bundan sonrasını izleyelim

sony zirveye oynamak isteyecektir kamera olayında zaten üstüne yok mükemmel olacak

sony rakipleri lie yarışmayı bırakıp apple ve diğer markalara yakın cihazlar üreteceğine işinde çok iyi olduğu playstation ın psp phone modelini çıkarırsa playstation network un hazır alt yapısına entegre olacak bi telefon çıkarırsa kendi lider olacağı yepyeni bi pazar yaratmış olur sabit playstation müşterisi hali hazır da var bide hem telefon hem oyun konsolu arayanlara tek alternatif olur bunca zamandır neden erricson ile sözleşmesini yırtıp bunun için çalışmıyor aklım almıyor doğrusu hali hazır da play station ve psp den hazır bir kullanıcı deneyimin var play station network un var daha ne uğraşıyorsun android ile android iyi bi mobil işletim sistemi olabilir (ki BENCE değil) ama oyun için yapılmış bir işletim sistemi olduğunu düşünmüyorum psp nin hazırda bi işletim sistemi ve 3g desteği var bi telefon modülü koymak ne kadar zor olabilir ki....

kesinlikle kamera olayında üstüne tanımam çok doğru bi karar olmuş

Sen de yorum yaz