İşte yeni YouTube logosu!

Google, yıllardır kullandığı YouTube logosunu ani bir kararla değiştirdi. İşte yeni logo...

  • Cem Şancı
YouTube logosu da modaya uydu...

Teknoloji dünyasında bir modadan bahsetmek gerekirse, son birkaç sene içinde yükselen trendin, köşeli, düz, keskin çizgili tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Microsfot'un Windows arayüzünde yaptığı devrimsel değişimde de bu çizgileri görebilirsiniz. 

Elbette bu değişimin önemli bir nedeni, artık tablet ve mobil cihazların "asıl" bilişim cihazları haline gelmesi. Bu küçük ekranlı cihazlarda da köşeli, düzgün şekiller ve ince tasarımlar çok daha rahat yer buluyor. Üstelik bu tasarımlar sayesinde, teknoloji dünyasında artık görmezden gelinemeyecek bir gerçek olan mobil uygulama ikonları da daha fazla akılda kalıyor.

Google da bu değişim rüzgarlarına kayıtsız kalamadı ve YouTube logosunu, yeni trende uyacak şekilde değiştirdi. YouTube'un Facebook ve Twitter sayfalarında yeni logo devreye girdi. Uygulamalarımızda da, güncellemelerin yüklenmesi ile yen logoyu görebiliyorsunuz. PC sayfalarında ise, eski logo yerinde duruyor. Ancak tarayıcı sekmenize bakarsanız, muhtemelen yeni logoyu görebilirsiniz.

Aslında yeni logo yüzde 100 köşeli değil. Logonun köşelerinde hafif yuvarlatmalar bulunuyor. Play tuşunda da gölge dikkat çekiyor. Ancak bu tasarımın, önceki tasarıma oranla çok daha "yeni trend" olduğunu fark etmemek zor. YouTube yeni logosunda font olarak da Google'ın resmi fontlarından, Roboto'yu kullanmış. Bakalım yeni logo dünya çapında nasıl tepkiler alacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

microsoft'a mı özendin???

Google bunu yaparak Microsoft'a muhtaçmış pozu vermiş. Google'ın bunu yapmasına hiç gerek yoktu.

@Ertan Çetin muhtaç zaten başka hangi sistemde iş yapıyor ?

Bu ani karar günlerdir telefonumuzda??

@02 Eyl 2013 19:23 Chip'in haberi yayınlaması ani karar :-D

rezalet gözüküyor...

eskisi sıkmıştı artık bu güzel oldu begendim

Belliydi zaten

@02 Eyl 2013 20:39 Logonun değişeceğini nereden biliyordun?

Bence her şey ortada Windows 8 ile gelen yeni tasarım anlayışından sonra bütün firmalar daha basit, hızlı ve sade arayüz yapma yarışına girdi. Bu logo Windows 8 tasarımı ile son derece uyumlu görünüyor. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın Google da hıza ve sadeliğe önem verirse android in sonunun gelmesini engelleyebilir yoksa şu an snapdragon 800 lü bir Windows phone çıksa, bunun dengi performans veren bir android telefon için daha güçlü bir işlemciye ihtiyaç var. Eğer Google bir şeyler yapmazsa Windows phone un performans yönünden alacağı avantajı siz düşünün...

Bu amatörce duruyor hiç beğenmedim.

paınt terk olmus

Sen de yorum yaz