Kablosuz internet kurmak çok kolay değil!

Hiç 7.5cm kalınlığında çelik duvarlar içerisinde kablosuz internete bağlanmaya çalıştınız mı?

Büyük engelleri aşmak...

Büyük engelleri aşmak...
1936'dan bugüne hala yüzüyor...

Bunun yerine Ruckus Wireless'ın esnek sinyal oluşturan teknolojisi kullanılarak engeller aşıldı ve 33 bağlantı noktası bütün gemiye kablosuz interneti yaymaya yetti. Ruckus ZoneFlex 2943 802.11g erişim noktası, antenleriyle Wi-Fi sinyallerini engellerin çevresinden yönlendirebiliyor.

Elbette zamanın sanat şaheseri sayılan bu gemide pek çok zorluk bulunuyor. Gemi limana yanaştığında sahilden kablo çekilebilse de DSL bağlantı için mesafe çok uzak kalıyor. T-1 harlar 1.5Mbps hız için çok yüksek fiyatlı. Bu yüzden gemi internete mikrodalga ile 2Mbps indirme ve 2Mbps yükleme hızıyla bağlanıyor. Bir diğer sorun ise gemide çok az fiş olması. 3G bağlantı ise imkansız.

Bütün bunlara karşın Queen Mary gözde bir tatil mekanı olmayı sürdürüyor. Geminin teknik ekibi sorunlara alternatif çözümler üretmeyi sürdürüyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben çözümü biliyorum.Danışma ücretini versinler söyleyeyim.

Bence onlarda biliyordur. ama bi nedenı vardır ki yapamıyorlardır.

2 Mbps bence yeterli gemide tatil yaparken kimsenin yüksek hızlara ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

cok ilginc bir haber :)

Üniversite yıllarımı hatırlatım da. Seyahatlerimde İDO feribotlarında internete girerdim. Hem de Marmara'nın ortasında. Nasıl bağlanırdı hep merak etmişimdir. Otobüsleri de merak ediyorum?

kablolu yapsınlar, kablosuza zorlamaya gerek yok. bana kablosuzu içerde sağlamak da çok zor olmaz gibi geldi ama yapamadıklarına göre bir bildikleri vardır.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Büyük engelleri aşmak...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir