Kullanıcılardan Mac Netbook önerisi...

Mac kullanıcıları Apple'dan umudu kesti, kendi netbook tasarımlarını kendileri yaptı...

Kullanıcılardan Mac Netbook önerisi...
İşte Mac netbook illüstrasyonu.

Son dönemin en büyük furyası olan netbook'lar, kriz zamanında hem kullanıcılar için hem kullanışlı, hem de uygun fiyatlı çözümler sunduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Üreticiler için de durgun piyasayı canlandırması açısından tercih ediliyor. Fakat PC'lerin netbook piyasasını ele geçirmesinden Mac hayranları pek de memnun değiller. Bu yüzden Mac hayranları piyasada görmek istedikleri yeni bir Mac netbook için işi Apple'a bırakmadan kendileri işe koyuldu.

Tabii ki üretim kısmını Apple'dan bekliyorlar, fakat Mac hayranları kendi kullanmak istedikleri Mac netbook'un özelliklerini belirlediler bile. Bu sayfada gördüğünüz bir Mac Netbook fakat tamamen Mac hayranlarının oluşturduğu bir illüstrasyon. Mac hayranları arasında yapılan araştırmaya göre hayranlar Apple'dan şu özelliklere sahi bir Mac netbook bekliyorlar;

Tüm dosyalar internette dursun!

Tüm kullanıcı dosyaları internet üzerinde, Apple sunucularında dursun. Sık kullanılan dosyalar lokal olarak da saklansın ama netbook senkronizasyonu sürekli sağlasın. iPhone OS'un geliştirilmiş bir sürümü kullanılsın. Cihazı şarj etmek ve dik durmasını sağlamak için bir özel bir aparatı olsun. Optik sürücü şart değil ama isteyenler için harici bir klavye gerekli.

Ne yazık ki şu ana kadar Apple'dan bir NetBook sinyali gelmiş değil. Hatta yapılan açıklamalar şirketin bu yönde bir planı olup olmadığını bile soru işareti haline getiriyor. Bakalım Apple, Mac hayranlarının bu isteklerini göz önüne alacak mı?

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Mac'e mi kaldık:P

püh :D

"Tüm dosyalar internette dursun!"

Tabii sevgili TTNet'imiz de 'geçici bir süreliğine' internet hizmeti veremesin, dosyalarımıza da ulaşamayalım...

fena olmaz herhalde sonuçta APPLE ne zaman ne yapacağı belli değil
cnr

iphone un ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum, tüm sözlükler dahil internet kullanıcıları nasıl bir saçmalık olduğundan bahsedip, günlerce dalga geçmişlerdi. bugün nasıl pc den vazgeçmem mac de neymiş diyorlarsa;
'' Apple iPhone'da neymiş, Nokia/Samsung/Vs.'den vazgeçmem'' dediler.
Peki dedikleri tüm telefon firmaları şu an ne yapıyor?
Her gün iPhone Killer diye tabir edilmesine uğraştıkları dokunmatik ekranlı telefonlar çıkarıyor, 2 Megapiksel kameralı, MMSsiz, Bluetooth'suz iPhone, 8 Megapiksellik Sony ericssondan, Nokia dan çok satıyor.

''Mac'e mi kaldık:P

püh :D''

üç nokta koyuyorum.. iki sene sonra dönüp okumak üzre.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir