Latitude XT2: Çoklu dokunmatik laptop

Kendinizi bu laptop'a dokunmaktan alamayacaksınız: İşte Dell'in yeni çoklu dokunmatik laptop'u.

  • Halil Mollaoğlu
Latitude XT2: Dell'den çoklu dokunmatik laptop
Dell Latitude XT2: Çoklu dokunmatik ve Tablet-PC'ye dönüşebiliyor.

Bilgisayar üreticisi Dell "Latitude XT2" ile çoklu dokunmatik notebook'unun ikinci sürümünü duyurdu. Döndürülüp katlanabilen ekran sayesinde laptop bir Tablet-PC'ye dönüşebiliyor.

İşlemci olarak Dell güncel Penryn serisini kullanıyor: Core 2 Duo SU9300 (1,2 GHz) ve bir SU9400 (1,4 GHz) seçime sunuluyor. Selef modeldeki gibi iki farklı ekran tipi mevcut: Pil ömrünü uzatan, LED aydınlatmalı ekran ve normal arka aydınlatma ile donatılmış bir ekran. İkinci tip ekran özellikle dışarıda kullanıma daha elverişli.

Ekranın büyüklüğü 12,1 inç ve 1280 x 800 pikseli çözebiliyor. Ekran kalemle veya parmakla dokunuşa tepki veriyor ve çoklu dokunmatik kullanımı destekliyor. Kaydırma tekerleği gibi kullanım öğeleri bilgisayarı Tablet-modunda kullanmayı kolaylaştırıyor. Grafikler Intel'in bütünleşik grafik yongası GMA 4500HD tarafından oluşturuluyor. Veriler 80 GB büyüklüğündeki bir SATA sabit diske kaydediliyor. XT2 bağlantı arayüzü olarak Firewire, VGA, üç USB girişi, SD kart okuyucu, ExpressCard/54, kulaklık ve mikrofon çıkış sunuluyor. Dijital bir görüntü çıkışının yanında Dock üzerinden çalışan optik bir sürücü de sunuluyor.

Dell cihazın fiyatını 2060 dolar olarak belirtti. Temel donanıma 1 GB'lık RAM dâhil. Fakat bu sürümün WLAN'ı yok ve küçük bir batarya ile geliyor. Diğer ekstralar fiyat farkı karşılığında veriliyor. İşletim sistemi olarak Windows Vista geliyor, XP'ye düşürme yapmak da mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok pahalıymış yaw..ayrıca tablet pc olayı patladı kimse tercih etmiyor Dell'in bu konuda başarılı olacağını düşünmüyorum

wlan için ek ucret talep etmesi cok garip.

Bence klavye bölumude dokunmatik olsaymış super olurmuş, bu böle üstü kaval altı şişane modeli olmuş hıhahahah ne guzel söledim :)

DeLL üstü kaval altı şişane DOkunmaya doyamıcaksınız..

ilk cikan malzemeler her zaman pahali olmustur sabredebilirsek zamanla cok daha ucuza bunlari alip kullanabiliriz,BIRAZ SABIR

Neden 12.1 inç koyarlar ki hep dokunmatik ekranlara ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play