Lenovo en sosyal 100 markadan biri!

Lenovo, "Sosyal Marka 100" listesinde.

En sosyal 100 markadan biri o

Diplomacy.Live tarafından, Türkiye'nin sosyal medyayı en iyi kullanan şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilen "Sosyal Marka 100" araştırmasında en başarılı markalardan biri de Lenovo oldu. Lenovo ayrıca Türkiye'de dijital varlık olarak Twitter'ı en doğru kullanan beş markadan biri seçildi. Lenovo Türkiye hesabıyla; dijital platformaları kişiselleştirme, başarılı yönetim, etkileşim yaratma, projeler ve güncel tutma gibi kriterleri sağlayarak Türkiye'nin en iyi beş markasından biri olma ödülünü kazandı.

Markalara dünya standartlarında reyting verildi

Türkiye'de ilk kez uygulanan dijital varlık reytinginde bu kez markalar yer aldı. Sosyal Marka 100 Dijital Varlık Reytingi için 100'lerce marka, internet sitesi,  sosyal ağ hesabı/sayfası/kanalları ve mobil uygulamalar incelendi ve dünya standartlarında harf şeklinde reytinglendi. Diplomacy.Live tarafından geliştirilen ve  ilk kez uygulanan Dijital Varlık Reytingi, Türkiye'nin en önde gelen şirketlerine ait markaları arasında ilk 100'ü belirlenirken Lenovo bu sıralamada ilk 50 marka arasında yer aldı. SosyalMarka100 Dijital Varlık Reytingi, Capital500, ISO500 ve popüler sosyal ağlarda öne çıkan markaların arasından web siteleri, mobil uygulamalar ve sosyal medya hesapları dikkate alınarak gerçekleştirildi.

Sosyal Marka 100 metodolojisi dijital varlık, bu varlıkların kişiselleştirmesi, güncelliği, etkileşimi, yarattığı etki ve ortaya koyduğu inovatif araç/projeler ana başlıklarındaki 158 göstergeden oluşan parametreler ışığında oluşturuldu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost