Lenovo için "oyun yeni başlıyor"

Son zamanlarda gücüne güç katan PC üreticisi Lenovo, gözünü akıllı telefon pazarına dikti!

Lenovo için "oyun yeni başlıyor"

Lenovo, 2013'ü yıldan yıla %52,4 büyüme ve %13,1 pazar payına ulaşarak tamamladı. Lenovo, dünyadaki liderliğini sürdürürken, Türkiye'de de geçtiğimiz yıl başlattığı yeniden yapılanma stratejisinin sonucunda hem PC pazarının hem de dizüstü bilgisayar pazarının açık ara birincisi oldu.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı ise Lenovo'nun yükselişi ile ilgili şu bilgileri verdi: "Lenovo, güçlü stratejisi, takım ruhu, tüketici ihtiyaçlarını okumadaki yeteneği, inovasyon ve verimlilik arasında kurduğu denge ile 2013 yılını zirvede tamamladı. Türkiye'de son çeyrekte (Ekim-Kasım-Aralık2013) pazar payımızı %17.3'e çıkardık. % 21.8 küçülen pazarda %48.5 büyüdük.

Özellikle yenilikçilik ve yaratıcılık konusunda parladığımız bir yıl doldu. Lenovo, IDC raporuna göre son çeyrekte %18,5 pazar payı ile dünyadaki liderliğini sürdürürken, Türkiye'de de geçtiğimiz yıl başlattığı yeniden yapılanma stratejisinin sonucunda hem PC pazarının hem de dizüstü bilgisayar pazarının açık ara birincisi oldu. Lenovo, çeyrek dönemde 32,6 milyon cihaz siparişi aldı, başka bir deyişle saniyede yaklaşık beş Lenovo cihaz satışımız oldu."

Lenovo'nun başarısını bir süre önce duyurulan akıllı telefon pazarında da tekrarlayacağından emin olduğunu dile getiren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı sözlerine şöyle devam etti:

"PC ve tablet PC'de lider olduğumuz bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bugün satılan her 5 üründen birinin Lenovo olduğunu görüyoruz. Tüketici tarafında hızlı büyümemiz bizi mutlu ediyor. Satın almalar ve birleşmelerle Lenovo yeni bir oyun başlatıyor. Tamamen ülkeden ülkeye farklılık gösteren stratejilerle ilerleyeceğiz. 2014 yılı sonunda Lenovo akıllı telefon pazarında da güçlü bir şekilde yerini alacak. Kısa bir süre önce duyurduğumuz Motorola satın almasıyla akıllı telefon pazarına giriş yapacağız. Telefon pazarında her fiyat bandında ürün getirmeyi hedefliyoruz. Yine IBM Server satın alması da PC+ stratejimiz için mükemmel sonuçlar doğuracak.   Kısacası Lenovo için henüz yeni başlıyor diyebiliriz."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

fotoğraftaki tasarım çok saçmaymış.

fotograftaki tasarım degil gerçek birr ürün. kullanısı ve elde tutusu cok kolay ve ideal bence. yani benim acımdan basarılı bi ürün

Le monade... No war... Vo lvo..

Şaşırdım bu kadar piyasası varmış he...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir