Linux'lu oyun konsolları piyasada!

EVO Smart Console: Linux tabanlı yeni oyun konsolları satışa sunuldu. Peki ama EVO neler sunuyor?

  • Selim Öztürk
Linux'lu oyun konsolları piyasada!
EVO, Linux tabanlı yeni oyun konsollarını satışa sundu.

Envizions Computer Entertainment, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, Linux tabanlı EVO oyun konsollarını kullanıcılarına ulaştırmaya başladığını duyurdu. Aslında EVO Smart Console'a sadece bir konsol demek de doğru olmaz, çünkü cihaz aslında konsol yetenekleri kazandırılmış özel bir PC'ye daha çok benziyor.

Oyunlara Linux kullanarak güç katmayı planlayan EVO, 500 ila 1.300 konsol üreterek bu konsollarını önce ABD ve Kanada'da satışa sundu. EVO'dan edinilen bilgiye göre Linux tabanlı konsolların fiyatı 599 Dolar seviyesinden başlıyor; ancak şirket, bir indirim planı sunarak konsolların fiyatını 249 Dolara kadar düşürmeyi planlıyor.

Diğer oyun konsollarında olduğu gibi kullanıcılar birbirine ağ yolu ile bağlanabiliyor ve dilerlerse internetteki multimedya servislerine erişebiliyor.

Fedora 8'in değiştirilmiş bir sürümüne sahip olan yeni konsollar hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

linux a başladığımdan beri linuxla ilgili haberler falan görmeye başladım çok hoşuma gitti buda:D linux u heryerde görmek istiyoruz heyoooo

yani özelliklerini görene dek bende çok güzel bir haber diyordum ama öyle değilmiş maalesef... bunu görünce allah sony ve nintendo ya zeval vermesin dedim içimden. (gerçi ikisinden de nefret ediyorum fiyatlar hiç aşağı inmiyor :D)

amd x2 5600+@2.9ghz, 2gb ddr2 ram, 780g çipset (o/b hd3200), 120gb hdd... ayrı ekran kartı bile yok. aynı işlemci farklı anakart 4gb ram şu anda bende var ayrıca buna ek olarak eski bile olsa 8600gt varki hd3200 yanından geçemez. şu anki halimle çoğu oyundan hatırı sayılır fps değerleri alamazken bu makine ileriye dönük nasıl oyun çalıştıracak. saçmalık...

şu an bu bilgisayarı sadece htpc yapabilirisiniz hatta güç tüketiminden dolayı onuda yapamazsınız. ayrıca ileriye dönük etkin bir şekilde oyun oynatabilme seçeneği bence en fazla 1 yıl hatta o kadar bile değil. ayrıca sitesinde sattığı oyunlar nedense hep windows işletim sistemi üzerinde çalışan oyunlar :S...

Açıkçası hayal kırıklığına uğradım. gp2x den sonra en çok sevindiğim haber olacaktı ama olamadı. Bir alt seviye htpc olan bu makineyi fiyatı ucuzlarsa htpc olarak alabilirsiniz ama daha ilerisini beklemeyin. ek özelliklerine bakıpta kanmayın sakın bir iki parça satın alıp aynı şeyi kendi bilgisayarınızda da oluşturabilirsiniz. şu an sitesinde fiyatı 600 dolar olarak gözüküyo ve bence çok pahalı. yani bir konsol olamayacak kadar pc yapısına sahip ve performans açısından düşük bir pc.

hiçte "evo" ismini haketmeyen bir pc bozması :D

Sen de yorum yaz