Lumia 520, şimdi de kahraman oldu!

Windows Phone'un taçsız kralı Lumia 520, şimdi de bir polis memurunun hayatını kurtardı!

  • Ertuğrul Süngü
Lumia 520, şimdi de kahraman oldu!

Globo'dan yayınlanan bir habere göre, Brezilya'da gerçekleşen bir olayda Nokia Lumia 520, onu taşıyan polis memurunun hayatını kurtardı. Tatil gününde annesi ile babasını ziyaret etmeye giden, ismi açıklanmayan memur, kendilerinin rehin alındığını görmüş ve hemen destek istemiş. Ama bundan sonra olaylar farklı bir şekilde gelişmiş. Karambol anında kendisine iki el ateş eden hırsızlar, bir mermiyi ıskaladı ama ikinci mermi memura isabet etmeyi başardı. Pantalonun arka cebinden vurulan memur ise durumdan yara almadan kurtuldu. Zira arka cebinde duran Lumia 520 onu isabet aldığı mermiden korumayı başardı. Pek tabi telefon kullanılmaz hale geldi ama mermi polisin vücuduna yaklaşamadı bile...

Kendini olayların ortasında bulan polis memurunın, telefonu tarafından korunacağı sanıyoruz aklına bile gelmezdi. Olayın bir diğer önemli göstergesi de hiçbir teste gerek kalmadan, Nokia telefonların ne kadar sağlam olduğunu gözler önüne sermesi oldu.

Hatırlamakta fayda var; 2013 yılında yapılan bir testte, Lumia 920 üzerinde uygulanan 24 tonluk güce dayanabildiği gözler önüne serilmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

HTC de geçen sene bi barda aynı şekilde hayat kurtarmıştı , htc ve nokia gerçekten sağlam cihazlar

Vay anasını lumia bu kadar dayanıyor ise 3310 a tankla mı ateş edeceğiz ????

Hatırlamakta fayda var; 2013 yılında yapılan bir testte, Lumia 920 üzerinde uygulanan 24 tonluk güce dayanabildiği gözler önüne serilmişti. Telefonumla bir kez daha gurur duydum:)

iPhone 5S'te Bir Askerin Hayatını kurtarmıştı.

iPhone 5S hayat kurtarır , lumia 520 hayat kurtarır , Nexus 5 ise can alır S:DFSD:FS

O mermi bile geçirmeyen telefonlar nasıl oluyorsa elimizden yere düşünce parçalara ayrılıyor.

acaip sakar biri olarak test ettim. Telefon harbiden sağlam, ben lumia'mı defalarca düşürdüm hemde fena zeminlerde. Çizik bile yok. telefon gözümün önünde yerden 2 defa sekti hala sapasağlam.

20 mm telefon yapıyor gayet normal

Nokia non takozşarı bi işe yaramış

İşte Nokia böyle bir firmaydı görüyorsunuz hala öyle ama artık öyle bir firma yok değerini bilemediniz en iyi üretici Nokia idi ama onu da kaybettik yazık

İşte Nokia böyle bir firmaydı görüyorsunuz hala öyle ama artık öyle bir firma yok değerini bilemediniz en iyi üretici Nokia idi ama onu da kaybettik yazık

Ha maşşalah çelik yelek gibi ?? l920 ise bildiğin kale 24 ton nedir abi

keske adam olseydide telefona yazk olmus

@06 May 2014 00:05 Keşke adam ölseydi mi ? Bende o zaman şöyle diyim: Keşke doğmasaydın

@06 May 2014 00:05 cana geleceğine mala gelsin.

@06 May 2014 00:05 Sen ne çeşit bir malsın burda böyle salak,salak yorumlar yazıp orgazm mı oluyorsun ruh hastası.

senin kafa uçmuş yala@06 May 2014 00:05

Yalnız dikkatinizi çekerim bu haber 15-20 saat önce haber sitelerinde bile yayınlandı. Kaldı ki teknoloji sitesinin bu kadar geç yayınlaması ?

Zamaninda Ataturkun saatini tek gecerim. O donemde oyle bir saat yapmis adamlar. Simdi cok sasirmiyorum bu teknolojide.

Arkadaşlar lumia 520 nin ekranında gorilla glass teknolojisi kullanıldığından bunun olması gerekli idi. Yani aslında haber şöyle olmalı idi : Gorilla glass ın sağlamlığı bir kez daha kanıtlanmış oldu!

Microsoftun Nokia logosunu telefonlardan kaldırırsa kaybedeceği artılardan biri, sağlamlık güvencesi

Bndede 920 var baya agir kac defa dusurdum yerlere yagmurda yikandi. Yegenim yerlere firlatti masallah sadece plastik kasa gitti oda degisiyo ztn ??

Resistant-Glass kullanılıyor Lumia 520 de Düzeltelim

Sen de yorum yaz