Microsoft'tan uzmanlar için ücretsiz araçlar

Microsoft'un Sysinternals sitesinde kullanıcılara sunduğu ücretsiz araçları bir araya getirdik.

Windows'a İnce Ayar

Microsoft, Sysinternals Suite ile çok sayıda Windows aracını ücretsiz olarak sunuyor. Sisteminizi hızlandırmanızı ve izlemenizi sağlayacak bu araçları CHIP Online sizlere tanıtıyor.

Sysinternals'ın web sayfası, bilgisayar uzmanları için yıllardır gizli bir ipucu niteliği taşıyor. Sitede, Windows problemlerini kolayca analiz edebileceğiniz, ve aynı şekilde bilgisayarınızı güvenli bir şekilde çalıştırabileceğiniz birçok ücretsiz araç yer alıyor.

Çok sayıdaki ücretsiz araç, Microsoft'un da dikkatini çekmiş olacak ki, sitenin tamamı Microsoft programcıları tarafından adeta "yutulmuş" durumda.

Sizlere en iyi Sysinternals araçlarını tanıtacağımız yazımıza hoşgeldiniz.

Live Sysinternals

Tüm Sysinternals araçlarını tek tek indirmek yerine, online olarak çalıştırmanız da mümkün. Windows'a İnce Ayar

Komut İstemi'ni (Command Prompt) açın ve \\live.sysinternals.com\tools\ARAÇ İSMİ komutunu girin. Bu şekilde, örneğin \\live.sysinternals.com\ tools\procexp.exe komutu ile Process Explorer'ı başlatmanız mümkün. İnternet bağlantı hızınıza göre, araçların başlaması birkaç saniyeyi bulabilir. Komut İstemi ile, araçlara internet üzerinden erişmeniz oldukça kolay. Bu şekilde çalışabilen tüm araçların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bu araçları uzun zamandır kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel programlar hatta microsoft com da sysinternals suite var hepsi bir arada sadece 7 mb ve çözemediği problem yok

Chip in anlatış şekli çok hoşuma gitti. Tebrik ederim.

Elinize sağlık. Harika olmuş.

ya hazırladığınız ve sunduğunuz herşey birbirinden güzel herşey için teşekkürler tek kelimeyle harikasınız ben bir çok bilgisayar dergisi ve sitesi takip ediyorum sizin gibisi yok abi emeğinize sağlık devam

vürüs de temizliyomu

bu araçların hangisi ne alanda işe yarıyor nasıl öğrenebilirim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir