Netscape'in babası para dağıtıyor...

Parlak bir fikriniz var ama paranız yok: Efsane tarayıcı Netscape'in babası size yardım edebilir...

300 milyon dolar dağıtıyor

300 milyon dolar dağıtıyor
Andreesen'in ortağı Ben Horowitz

4.2 milyar dolara AOL'e sattığı Netscape'i ve HP'ye 1.6 milyar dolara sattığı Loudcloud'u düşünürsek Andreesen ne yaptığını bilen bir adam. İstediği alanları şöyle sıralıyor: "Tüketici interneti, iş interneti, yazılım hizmetleri, cloud computing, mobil yazılım ve hizmetler, tüketici elektroniği yazılımları, altyapı yazılımları, ağ, depolama, veri tabanları, diğer sistemler." Bununla birlikte yeni iş modellerinden ve fikirlerinden kesinlikle çekinmediğini de belirtiyor.

Yatırım yapmayı düşünmediği alanlar ise "Yeşil teknolojiler, enerji, ulaşım, biyoteknoloji, ilaçlar, tıbbi cihazlar, nano teknoloji, film yapım şirketleri, perakende, elektrikli arabalar, uzay gemileri ve uzay asansörleri." Basitçe bu alanlardan anlamadığını belirtiyor.

Kendisine fikirle gelecek insanın ise sadece müthiş fikirleri olması yetmiyor. Uygulayamadıktan sonra tek başına fikirler beş para etmiyor. Başvuranların planlarını gerçekleştirecek yetenek ve motivasyona da sahip olması gerekiyor. Özellikle yapacağı şeylerin teknik yönünü çok iyi bilen ve ileride CEO olmayı isteyen insanlarla ilgileniyorlar. Kısacası neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Andreesen'in size bir yardımı olmayacak.

Teklif ilginizi çekti mi? Öyleyse buraya mutlaka göz atın...

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bütün isdedikleri bande var ama ingilizce yok. :(

evet benim harika bir fikrim var gerçekten.nasıl ulaşacam?

Beyler hadi oturup düşünüyoruz :D 50 milyon dolar kesin bizim :D

abi forum açıcam para ver tayfası üşüşmesin de adamcağızın başına :)

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
300 milyon dolar dağıtıyor
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir