Mozilla'dan yavaş güncellenen Firefox!

Mozilla, Firefox sürümlerinin hızından başı dönenlerin derdine deva olacak çözümünü duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Mozilla'dan yavaş güncellenen "Firefox ESR"!

Mozilla, kurumlara yönelik, merkezi bir konsol yoluyla yönetilebilen Firefox planlarını bir üst seviyeye çıkardı. Buna göre Mozilla, "Genişletilmiş destek yayını (ESR)" sürümüne sahip, çok daha yavaş güncellenen bir Firefox sunarak IT bölümlerinin işini kolaylaştıracak.

Mozilla'dan Jay Sullivan, Firefox ESR'nin teklif aşamasından "eylem planı" aşamasına geçtiğini Salı günü yayınladığı blog yazısında duyurdu. Yazıya göre ESR sürümleri yılda bir kez güncellenecek, böylece kurumlar güvenlik güncellemeleri alan, ancak Web veya eklenti platformu değişmeyen bir Firefox'a sahip olacaklar.

Proje üzerinde Enterprise User Working Group ile beraber çalışan Mozilla, geçtiğimiz aylarda Mozilla topluluğundan büyük bir talep aldıklarını ve ESR'nin bu hedefi tutturacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bence bu başlık Chrome için kullanılmalıydı. Google neredeyse günlük Chrome versiyonları yayınlarken, Firefox'un son zamanlardaki sık güncellemeleri göze battı. Üzücü...

bir bireysel kullanıcı olarak internetten bu sürümü bulsam direk indirir yüklerim kendime. Mozilla'nın güncellemelerinden bıktım bir firefoxsever olarak. her seferinde eklentilerimin birkaçı uyumsuz kalıyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play