MS bu kez rakiplerini istemeden kızdırdı!

Microsoft rakiplerini bu kez de arama motoru Bing yüzünden kızdırdı; ama istemeden...

MS bu kez rakiplerini istemeden kızdırdı!
IE6'nın Bing hatası kısa zamanda düzeltildi.

Microsoft'un pazarlama stratejileri bazılarına göre normal, bazılarına göre ise zaman zaman aşırıya kaçabiliyor. Örneğin Microsoft'un Internet Explorer 8 güncellemesindeki tutumu rakiplerini çok kızdırmıştı. Ardından yüklenirken IE8'i varsayılan tarayıcı olarak ayarlanması yine rakip tarayıcı üreticilerinin tepkisine yol açmıştı. Şimdi benzer bir durum firmanın yeni arama motoru Bing ile bir kez daha karşımızda ama bu kez Microsoft bu ayarlamayı istemeden yaptı.

En son güncellemesi ile Microsoft, Internet Explorer 6'da varsayılan arama motoru ayarlarını otomatik olarak değiştirip, Bing'i varsayılan arama motoru olarak atıyor. Normal şartlarda ayarları düzeltip başka bir arama motoru seçebilirsiniz ama hata buna da izin vermiyor. Neyse ki Microsoft uyarılar üzerine hatayı tespit edip, kısa zamanda giderdi ama üst üste benzer sonuçlar yaratan uygulamalarından sonra gelen bu hata Microsoft'u bir kez daha zor durumda bıraktı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bencede ms bu tutumu değiştirmeli ben hiç internet exp. kullanmayan biri olarak varsayılan tarayıcımın ie olmasını istemiyorum

ve bu sayede varsayılan özelliğini değiştirmeyi bilmeyenler google yerine artık bing i kullanacak güzel taktik

Google Chrome ve Opera kullanıyorum.İE'yi silemedim zaten. :S

Birşeyi açmaya çalışıyorsun, ''Tarayıcınızın güvenlik ayarları izin vermiyor.'' diyor.En düşüğe getirdim, hala aynı.Ne bu ya?????!

varsayılan ie olursa nolcak ki sanki
mozillayı acınca varsayılan degilim ben oliyim mi diye uyarı veriyor ordan evet de tek tıkla eski haline dönsün

ya basit işlerle uğraşmaya başladı microsoftta. ama onunda hatası değilmiş. düzeltti işte. bunlarla uğaşıncaya kadar ttnete dava açalımda şu hız sorununu çözsün

İEyi seviyorum xD
harbiden şu ttnet işini halledelim çnce microsoft amca kızmasın

ya arkadaş microsofta neden ie8'i ve bing'i varsayılan arama motoru yapmasın diye baskı uyguluyorlar ki , adamın kendi işletim sistemi (windows 7 için diyorum) istediğini koyar istemedğini çıkartır, beğenen alır beğenmeyen almaz !!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir