Norton AntiVirus 2009: Oyunculara özel sürüm

Norton çok farklı bir slogan ile kullanıcıların ilgisini çekme peşinde: Oyunculara özel anti-virüs!

  • Halil Mollaoğlu
Norton AntiVirus 2009: Oyunculara özel sürüm
Norton AntiVirus 2009 Gamer Edition: Oyun çılgınları için yeni bir arayüz.

Symantec, Norton AntiVirus 2009'un özel bir sürümü ile oyuncu masaüstlerini de ele geçirmek istiyor. Kutulu sürüm 37 dolara satışa sunuldu.

Oyuncular sistemlerinin en ufak boş kaynağına bile ihtiyaç duyarlar. Norton AntiVirus 2009'un özel sürümü de tam olarak bu ihtiyaçlara hitap ediyor. Kullanıcı bir oyun açtığında güvenlik yazılımı otomatikman oyun moduna giriyor, uyarı mesajlarını gizliyor ve Smart Schedulers sayesinde sistem taraması gibi planlanmış etkinlikleri erteliyor.

Symantec ürünün sistem başlangıcını sadece 1 saniye geciktirdiğini iddia ediyor. Ayrıca ürünün oyuncu modunda yaklaşık 6 MB bellek ile yetindiği de söyleniyor. Ayrıca Symantec grafiksel arabirimi de yeniden elden geçirdi ve oyuncuların zevkiyle uyumlu hale getirdi.

CHIP Online Yorumu:
Standart Norton AntiVirus 2009'a sahip olanlar bu özel sürümü rahatlıkla görmezden gelebilir. Çokça övülen oyuncu-modu genel olarak normal sürümdeki sessiz-moda (silent-mode) benziyor. Ölçülen değerler de orijinal sürümde elde edilen değerlerle örtüşüyor. Böylece yenilik olarak geriye sadece yeniden elden geçirilmiş kullanıcı arabirimi kalıyor. Buna karşın şimdiye kadar bir anti-virüs çözümü için karar vermemiş olmayan oyuncular bu sürüme yönelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Sadece satış taktiği.

Gereksiz
Forever Avira +

birileri de habire norton haberleriyle birilerinin ilgisini çekme peşinde..:S

Farklı bir açılım. Ama bazı programların zaten "Game Mode" özelliği var :)

BITDEFENDER ANTIVIRUS PLUS V10 TÜRKÇE KULLANMANIZI ÖNERİRİM. EN HAFİF EN GÜÇLÜ İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE KULLANABİLİYORSUNUZ. TASK BARIN KIRMIZI YUVARLAĞI SAĞ TIKLIYORSUNUZ İSTER SPYWARE İSTER ANTIVIRUS İSTER FIREWALL İSTER HEPSİNİ BİR ARADA KULLANABİLİYORSUNUZ. BITDEFENDER DEN VAZGEÇİLMEZ. NORTON IS 2009 VARDI KULLANMIYORUM.HOŞUMA GITMEDI.ŞU AN KULLANDIĞIM HEM HAFİF HEMDE ÇOK GÜVENLİ.TAMAMEN INACTIVE ÖZELLİĞİ NE BAYILIYORUM.KIRMIZI GÜLLE VIRUSLER YOK OLUYOR.EN YÜKSEK DÜZEYİNE BİLE ÇIKARSAM SORUN YARATMIYOR....

BITDEFENDER ANTIVIRUS PLUS V10 TÜRKÇE KULLANMANIZI ÖNERİRİM. EN HAFİF EN GÜÇLÜ İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE KULLANABİLİYORSUNUZ. TASK BARIN KIRMIZI YUVARLAĞI SAĞ TIKLIYORSUNUZ İSTER SPYWARE İSTER ANTIVIRUS İSTER FIREWALL İSTER HEPSİNİ BİR ARADA KULLANABİLİYORSUNUZ. BITDEFENDER DEN VAZGEÇİLMEZ. ŞU AN KULLANDIĞIM HEM HAFİF HEMDE ÇOK GÜVENLİ.TAMAMEN INACTIVE ÖZELLİĞİ NE BAYILIYORUM.KIRMIZI GÜLLE VIRUSLER YOK EDİYOR.

EN YÜKSEK DÜZEYİNE BİLE ÇIKARSAM SORUN YARATMIYOR....

SARI RENGİ BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR.HUZURSUZ ETTİĞİ İÇİN KULLANMIYORUM.HER NEDENSE RENGİNE SİYAH BİLE EKLEMİŞ İLGİNÇ
HANGİ HASTALIKLARA KARŞI BU ÖNLEMİ ALMIŞ ANLAYAMADIM.

DÜN OFFICE 2007 EV VERSİYONU ALDIM 99 TL YE ÇOK MEMNUNUM SONUNDA EV KULLANICILARINI DA DÜŞÜNMÜŞLER.BU UCUZLUKLA İNSANLARIN İŞ VERSİYONU KULLANIMI ÖNLÜYORLAR.İŞ VERSİYONU ÇOK PAHALI BİLİYORSUNUZ.EV KULLANICILARI DA BABA VE ANNELERİNİN İŞYERLERİNDE KULLANDIĞI OFİSİ KULLANMAMIŞ OLUYORLAR.KULLANICI SAYISINI GEÇMEMİŞ OLUNUYOR!!!

bitdefender 2009 derim başka bişi demem...

Bazı antivirus programları sevilen renklere geçiyor....Hangi ressam sarıyı çok kullanmış biliyorsunuz.Sebebi de bir hastalık mış.

Bazı antivirus programlarının renkleri yüzünden tercih etmiyorum bu da kullanıcıyı zor durumda bırakıyor.Sevmediğiniz renklerle yaşamak zorunda bırakılıyorsunuz.Keşke skin üretselerde kullanıcılar rahatlasa....

4Ever Symantec - Oyun modu belki gereksiz bişey 1 GB Ram'de dahi kasma oranı çok düşük zaten. ayrıca 2007'den bugüne performans artışı mükemmel. Kendi görmek isteyenler NIs 2007 ve NIS 2009 yükleyerek farkı görebilirler

iyide bunu Bitdefender 2009 versiyonu ile cikardi zaten.Ne ki simdi bu?

Norton AntiVirus 2009 önce sistemi korumayı ögrensin norton kurduktan sonra sistemi taratıp 1 saat int dolanıyorum daha sonra nortonu silip eset nod 32 kuruyorum 25 adet virüs ,torojan buldu bune şimdi bukadar dandikte olmazki.

ii de nerden indiriliyor kardesşşş

Gayet memnunun. 3 aydır kullanıyorum. Kurulması da kolay kırılması da. Norton ilk defa bilgisayarı kasmayan bir virus programı yazabilmiş. 512mb ram ile kullanıyorum. Bilgisayarım zorlanmadan çalışıyor.

tek filitre özelliği tüm anti virüslerin içinde nortonda var bu kötü olabilir diğer programlarına bakmadan konuşmayın

Sen de yorum yaz