Office 2003: XP'nin gölgesinde kalan tehlike!

Herkes Windows XP kullanmanın risklerinden bahsetse de, onun kadar tehlikeli bir yazılım daha var!

Office 2003: XP'nin gölgesinde kalan tehlike!

Herkes Windows XP'nin resmi desteğinin biteceğini konuşuyor ama kullanıcıları bekleyen önemli bir tehlike daha, çoğu zaman dikkatten kaçıyor. Microsoft'un gelecek Nisan'da desteği keseceği Office 2003 kullanıcılarını da kötü günler bekliyor olabilir. Yaşlanan ofis paketinin destek fişini 2014 yılının Nisan ayında çekeceğini açıklayan yazılım devinin bu kararı, Office 2003'ün milyonlarca kullanıcısının sistem güvenliğini riske atacak.

Windows XP ile birlikte emekli edilecek Office 2003, belirlenen tarihten sonra güncelleme ve güvenlik açıklarının kapatılmasından mahrum kalacak. Büyük bölümünü kurumsal kullanıcıların oluşturduğu Office 2003 paketi, 10 yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmüş olmasına karşın, daha sonraki sürümlerde  yer alan ciddi arayüz yenilemesine alışamayan kullanıcıların tercihi olmayı sürdürüyor.

Güvenlik uzmanları, Microsoft'un ürün desteğini kesmesi ile birlikte Office 2003'e hacker ilgisinin artacağına ve yeni güvenlik açıklarının bulunmasına kesin gözüyle bakarken, bu durumun zamanla toolkit adı verilen ve spesifik bir yazılıma çok da teknik bilgi gerektirmeden saldırıya olanak veren araçlarla daha da kötüye gidebileceği yorumunu yapıyorlar.

Microsoft'un kullanıcılara sunduğu çözüm ise tahmin edilebileceği gibi yeni Windows ve Office sürümlerine geçmeleri...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sizde geçin kardeşim kullananlar kerizmi orjinal yazılım

@02 Eyl 2013 12:49 orjinal ?? kullanan?? keriz?? 3.ye okuyorum ama...ne kullanıyosan bi ara ver

Office 2003 kullanan mı kaldı ya :D

Windows 8 bence dünyanın en güvensiz işletim sistemi; çünkü oyuna daha yeni girdi. Açıkları daha gün ışığına çıkmadı. Belki inanmayacaksınız ama dünyanın en güvenli işletim sistemi XP'dir; çünkü hacker'ların XP'ye neler yapabileceğini 13 senelik bir tecrübe ile az çok önceden bilebiliyoruz... <Cleverman>

@cleverman sen neymişsin be birader

@cleverman yürü be medyum gibi adamsın seni bizim şirkete güvenlik şefi olarak alıcam kac para istedigini söyle bana

@cleverman abi sen 20-30 yıl sonrada xp kullan bişey demeyiz sana

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play