Panasonic'ten 10 saat pil ömürlü Toughpad!

Panasonic, dayınıklı tablet serisine daha hızlı, daha uzun pil ömürlü bir Toughpad daha ekledi!

Panasonic'ten 10 saat pil ömürlü Toughpad!

Panasonic, dayanıklı Windows tablet ürünlerinden Toughpad FZ-G1'in yeni versiyonunu Hollanda'da düzenlenen Enterprise Mobility Exchange 'de duyurdu. İnce, hafif ve tamamen dayanıklı olan 10,1" boyutundaki Windows 8.1 Pro Update tablet, mobil çalışma tarzını benimseyen şirketlerin iş ihtiyaçlarına yönelik talepleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış bulunuyor. 

Yeni Toughpad FZ-G1 gücünü 4. nesil Intel Core teknolojisinden alıyor. Daha düşük güç tüketen Intel CoreTM i5-4310U vPro işlemci, aynı zamanda daha hızlı olmasıyla grafik performansını artırıyor ve cihazın standart pil ömrünü 8 saatten 10 saate (yüksek kapasiteli pil ile 20 saate kadar) çıkarıyor. Yüksek performanslı pil seçeneği ve yeni opsiyonel çalışma esnasında değiştirilebilen pil özellikleri ile yeni Toughpad FZ-G1 vardiya usulüne göre çalışan mobil çalışanlara kesintisiz 24 saat çalışma imkânı tanıyor. 

GPS*

GPS* teknolojisine sahip olmasıyla mobil çalışanların ve sahada çalışan mühendislerin o an bulundukları yerleşimi kesin olarak ve her zamankinden daha hızlı bildirebilmelerini sağlıyor. Cihazın u-blox 8 modülü aralarında GPS ve GLONASS'ın da bulunduğu belli başlı küresel uydu konumlandırma sistemlerinin tümüyle uyumluluk sağlıyor. Üstelik bunları daha hızlı bilgiye erişim zamanları ve ticari kurumlar için yüksek kesinlik ile sunuyor.

Daha hızlı veri aktarımı ve fazlası

Daha hızlı veri aktarımı

Cihazın en yeni sürüm Kablosuz LAN 802.11ac teknolojisi sayesinde veri aktarım hızı önemli ölçüde artıyor. 

Eldivenle uyumlu dokunmatik ekran

Yeni Toughpad FZ-G1 mobil çalışanların eldiven giydikleri halde kullanabildikleri dokunmatik ekrana sahip. En yeni IPS? Panel teknolojisi ile donatılan cihaz, 800cd/m² parlaklık seviyesiyle dış mekânlarda çalışanlara yüksek görüntüleme kalitesi sunuyor. 

Microsoft Windows 8.1 Pro Update işletim sistemine sahip cihaz kurumsal müşterilerin kullanıcı işlevselliği ve Windows 8.1 Pro Update işletim sisteminin iş ihtiyaçlarına yönelik avantajlarından faydalanabilmelerini sağlıyor. Bununla birlikte Microsoft Windows 7 Professional** seçeneği de kullanılabiliyor. Microsoft'un, önceleri geçen ay sona ereceği açıklanan Windows XP desteğini uzatmasıyla birlikte en yeni Windows 8.1 Pro Update ve Windows 7 Professional** versiyonları da donanımlarını yükseltmek isteyen kurumlara daha akıcı bir geçiş süreci sunacak.

Dayanıklılık için tasarlandı

Toughpad ürün ailesi Panasonic'in Toughbook dizüstü ürün gamı ile aynı dayanıklılık standartlarına sahip. Tamamen dayanıklı Toughpad FZ-G1 toza ve suya karşı katı cisim koruma derecesini ifade eden MIL-STD-810G ve IP65 sertifikalarına sahip.

Cihazın önünde bulunan pencereler ve kişiselleştirilebilen uygulama tuşları çalışanların, önemli gördükleri uygulamalar ve araçlar arasında tek tuşla geçiş yapabilmelerini kolaylaştırıyor.

En yeni versiyon Toughpad FZ-G1 Avrupa'da Haziran 2014'te satışa çıkıyor. Cihazın tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 2799 avro + KDV.

*Opsiyonel

** Windows 8.1 Pro Update'ten versiyon düşürme hakları aracılığıyla mevcuttur

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

çk uczmş cnm

geçen internetin çekmediği bir yayla gezisinde GPS kullanıyordum, baktım ki internet olmadan da çalışıyor, biliyordum öyle çalışabildiğini ama inanmıyordum pek, kanıtlanmış oldu, tabi doğruluk yarıçapı 20-30 metreye çıkıyor, telefonum Xperia Z, GPS ve GLONASS desteği var

Sen de yorum yaz