Para Üstünüzü Bitcoin Olarak Saklayın

Bu uygulama sayesinde, kart ile yaptığınız her alışverişinizde Bitcoin biriktirmeniz mümkün!

  • Ali Ruhi Öztürk
Para Üstünüzü Bitcoin Olarak Saklayın

Yeni bir uygulama, para üstünüzü Bitcoin'e çeviriyor ve kumbaraya saklıyor. Coinflash adlı yazılım, kredi veya banka kartınızla yaptığınız her alışverişi en yakın dolara yuvarlıyor, ve bu parayı istediğiniz bir cryptocurrency'ye çevirip Coinbase hesabınıza saklıyor.

Bu uygulama özellikle cryptocurrency yatırımcılığının zorluğu ve zaman gereksinimine girişmek istemeyen kullanıcıların, günlük alışverişleri esnasında azar azar Bitcoin biriktirmesini sağlıyor.

Uygulamanın geliştiricisi Louis Lapat, kullanıcı verilerini paylaşarakı reklam ile fon sağlamak istemediğini, bunun yerine kullanıcılardan ayda 1 dolar alarak giderleri kapamak istediğini söylüyor.

Uygulama, fikir olarak Acorns'a benziyor, ancak o uygulama daha geleneksel yatırımlar için geliştirilmiş bir yazılımdı.

Bitcoin ve ethereum gibi cryptocurrency'lerin değerleri son bir kaç ay içinde patlamaya uğradı. Bitcoin'in şu an itibariyle değeri yaklaşık 4.000 dolar. Uzmanlara göre değerdeki bu artış geçici olabilir. Cryptocurrency'ler genellikle çok hızlı ve büyük değişikliklere uğrayabiliyor, bunun sebebi de yatırımcı havuzunun geleneksel yatırımlardan daha küçük olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bizde kullanilabilecek bir uygulama degil malesef.incelenmesi gerekliydi oncelikle

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost