Çok konuşulan akıllı saat Pebble testte!

Bir Kickstarter kampanyası ile başlayan macera, sonunda test merkezimize kadar ulaştı. İşte Pebble!

Tasarım

Tasarım

Pebble'ın en çok konuşulacak, tartışılacak tarafı, muhtemelen tasarımı. Akıllı saat, görünümüyle basit bir saatten farksız gibi görünüyor; ancak yine de ince bilekler için fazla büyük olabilir.

Pebble için ağır demek zor, ancak çok hafif de değil ve ince kollu herhangi bir giysi giydiğinizde saat giysinize takılabilir. Sony Smartwatch 2 bu konuda bizce daha iyiydi. Saat farklı boyutlarda sunulmadığından bu sorunu aşmak da mümkün değil. Ancak bizce çoğu kullanıcı Pebble'ı yeterince rahat bulacak.

Beyaz, siyah, gri, kırmızı ve turuncu renk seçeneklerine sahip Pebble'ın 22mm'lik plastik, rahat bir saat kayışı bulunuyor. Bu kayışı beğendiğiniz farklı bir kayışla değiştirmeniz mümkün.

Pebble, oldukça pasif bir cihaz ancak yine de onla etkileşim kurmanız gerekiyor. Bunu nasıl mı yapıyorsunuz? Belki de ismini unutmak olduğunuz bir şeyle; düğmelerle!

Saatin sol tarafındaki büyük düğme, giriş düğmesi görevini üstlenirken, sağ taraftaki üç düğme yukarı kaydırma, aşağı kaydırma ve seçme işlevlerini görüyor. Sol taraftaki düğmenin altında kutudan çıkan manyetik şarj cihazını bağlamaya yönelik üç temas noktası var. Cihazınızı tek şarj etmenin yolu da ne yazık ki bu.

Yine de bunu dert etmeye gerek yok, çünkü Pebble'ın şaşırtıcı bir pil performansı var. Saatin pili normal bir kullanımda 5 ile 7 gün arasında dayanabiliyor.

Sağlamlık konusuna gelirsek, Pebble'ın bize verdiği hissiyat onun kolay kolay hasar görmeyeceği yönündeydi. Bununla birlikte düğmelerin malzeme kalitesinin çok üstün olduğunu söyleyemeyiz. Aslında şu sıralarda düğmeli bir cihaz kullanmak bize garip geldi. Üstelik Pebble'ın düğmeleri, gördüğünüz gibi pek de küçük değil, aksine kocamanlar. Ama Pebble şu haliyle basit ihtiyaçları karşılamakta yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

türkçe dil desteği var mı? yoksa değmez zira artık ülkemizin diline yabancıların önem verme zorunluluğu bulunuyor.

Türkçe yok galiba yada yine fake inceleme yapıyorsunuz

vizelerde kopya çekmemize yardımcı olabilecekse alırız tabi

Yurtdışı fiyatı SADECE 150 dolarmış. Parayı bedavaya veriyorlar galiba size. Altı üstü saat. Yeterince de tipsiz.

@20 Ara 2013 18:17 Adamlar beş sayfa yazı döşemiş altı üstü saat diyor arkadaş.

""Ancak Pebble üzerinden telefon görüşmesi yapmanız mümkün değil. Bu bize bir eksiden çok artı gibi göründü, çünkü koluna doğru konuşmak çoğu kullanıcının yapmak istemeyeceği bir şey. Dışarıda Bluetooth kulaklığıyla konuşurken yürüyenler bile seneler sonra hala çoğumuza garip görünüyor - bizce saate konuşmanın da bundan pek farkı yok."" Yoo. Niye garip olsun ki. Belki ben Michael Knight gibi kol saati ile konuşmak istiyorum :)

Buraya göre Türkçe karakter desteği gelmiş son güncellemede; http:// pebblebits . com

Ilk ciktigindan beri kullaniyorum, cok faydali bir saat. Alti adet daha klasik saatim var artik hicbirini takmiyorum. Zipkinla dalis yaparken 10 mt ye kadar daldim su gecirmiyor. Mailler, smsler, bildirimler, telefon cagrilarini saatimde titresimle birlikte gorup okuyabilitorum, sarjida 1 hafta gidiyor. Ekran elektronik murekkep oldugu icin guneste bile surekli gorunur durumda. Gece icin isigida var. saatin turkce karakter destegi yok. Ama turk bir yazilimcinin gelistirdigi ucretsiz saat arayuzu saati rakam yerine yazi seklindede kullanabiliyorsunuz(ornek: onalti oniki). Gayet basit ve sade tasarim.

13 40 mı 14 30 mu :)))

bu saatler de kim pil ile ilgili yeni bir sey getirirse o kazanir, hareket mi ,gunes enerjisimi bilmem ama kullaniciya usb kablosu gezdirmeyen kazanir

Kıyaslarken dünya piyasasında en çok satan akıllı saat olduğunu, suya dayanıklı ilk akıllı saat olduğunu, şarj süresinin muadillerine göre 5 kat daha uzun süre dayandığını, hem apple hemde android cihazlara uyumlu olduğunu neden detaylı yazmadan geçiştirdiniz acaba? Başka firmalar aman bundan bahsetme demiş olabilir mi?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir