PSP'nin pil ömrü Vita ve 3DS'i geçti

Bir cihazın yeni olması, onu her konuda eskisinden daha iyi yapamıyor. İşte kanıtı!

  • Recep Baltaş
PSP'nin pil ömrü Vita ve  3DS'i geçti

Sony PlayStation Vita daha ilk çıktığı günden itibaren teknik aksaklılar yaşasa da konsolun asıl sorunu pil ömründe gibi gözüküyor. "kurekureyon" adlı bir kullanıcı konsolun pil ömrünü ölçmek için bir gününü ayırmış ve Nintendo 3DS ve PSP-3000'i de bir araya getirerek test gerçekleştirmiş.

Testi video'ya çeken "kurekureyon", her bir konsolu sürekli oynatma moduna alıyor. Test bitiminde ise PSP, hem Vita'yı hem de 3DS'i pil ömrü konusunda hezimete uğratıyor.

Her üç konsol da en yüksek ekran parlaklığı ve en yüksek ses seviyesinde çalıştırılıyor.

Sonuç ise şu şekilde:

Nintendo 3DS = 2 saat, 35 dakika[1300mAh pil]
PlayStation Vita = 3 saat , 47 dakika[2210mAh pil]
PlayStation Portable = 9 saat [2200mAh pil]

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

yeni çıkan her üründe görüntü kalitesi daha yüksek ve animasyonlar daha gerçekcidir. Pil süresi burada bir ölçü olamaz. eski ürün oyun kalitesi olarak yeni ürünlerdeki performans ve kaliteyi göstermediği sürece isterse saatlerce pili bitmesin.

olacak o kadar ARM® CortexTM-A9 çekirdek (4 çekirdek) ve oled ekranı beslemek kolay değil .. PS Vita bulundugum yere geldiği an alacagım

Cihazların performansları aynı değil. Dolayısıyla çok enerji tüketmeleri normal.

elma ile armut kıyaslaması gibi birşey olmuş bu. yeni gelen Vita'ya bakın bir de PSP'ye bakın. Vita'nin o ekranını, 4 çekirdekli işlemcisini, ve nice yeni özelliklerini beslemek kolay değil. olsun o kadar da fark.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play