Samsung Galaxy S7 sıvı soğutmalı olabilir!

Çin kaynaklı yeni söylentiler, Samsung Galaxy S7'de büyük bir sürprizin bizi beklediğini söylüyor!

  • Onur Seven
Samsung Galaxy S7 sıvı soğutmalı olabilir!

Akıllı telefonların aşırı ısıması batarya ve telefonunuzun elektronik devreleri üzerinde ciddi hasara neden olabilir. Çin kaynaklı yeni söylentilere göre Samsung, yakın gelecekte kendi telefonlarına sıvı soğutma özellikleri eklemeyi planlıyor.

İnce akıllı telefonların içine bu teknolojiyi sığdırmak ciddi bir sorun gibi görünüyor ancak Samsung bunu 0.6 mm kalınlığında sıvı borularıyla çözmeyi planlıyor. Güney Koreli üretici bu sayede akıllı telefonların peşini bırakmayan aşırı ısınma problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Sıvı soğutma sistemleri daha önce Xperia Z5 ve Lumia 950 XL gibi cihazlarda denenmişti. Bu nedenle Samsung mühendisleri bunun mümkün olduğunun farkında. Şimdi yapmaları gereken şey telefonun maliyetini etkilemeden sıvı soğutma entegrasyonunun bir yolunu bulmak.

Fujitsu, Mart ayında mobil cihazlar için 0.1 mm kalınlığında yeni bir ısı borusu sistemi geliştirdiğini duyurmuştu. Şirket bunun önceki sürümlere göre beş kat daha etkili bir soğutma sağlayabileceğini iddia ediyordu.

Yonga seti ısınması son yıllarda büyük bir tartışma konusu olmuş durumda. Eleştiri oklarının bir numaralı hedefi ise Qualcomm'un Snapdragon işlemcileriydi. Samsung'un Galaxy S7 için şirketin kendi Exynos işlemcilerini kullanması bekleniyor olsa da, gelen raporlar cihazın bazı bölgeler için Qualcomm Snapdragon 820 ile birlikte de sunulabileceğini gösteriyor.

Konuya bu açıdan yaklaşacak olursak önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen Samsung Galaxy S7'nin sıvı soğutmalı olarak gelmesi pek de sürpriz olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bir İngiliz Konya'ya gelsin!!!

@07 Aralık 2015 00:55 Belki o anda yazarın akından konya geçiyordur(!)

S6 abartili isinmiyor ama demek ki s7 de ciddi isinma sorunlari su an bile mevcut.

@07 Aralık 2015 01:57 abartılı ısınmıyomu ya her kafadan ses çıkmasın bırakın kullananlar yorumlasın

@07 Aralık 2015 11:24 Sigir bende s6 var sen ruyanda gormus olabilirsin ama.

Hanı içinde döküm varya onun la işlemci arasına bir termal silikon koysunlar mühendisler kadar bilmese m de ben yaptım oldu 2saat oyun oynadım telefon ılık oldu isinmadi bile :)

Hemen patentini almalı! Hemen hemen hemennn!mazallah apple çalar falan:-)

@07 Aralık 2015 06:50 apple şimdi çalıp seri üretime geçmiştir bile merak etme :D

Türkiye ye büyük bir ihtimal exynos islemcili gonderir. Onun için snapdragon gidecek ülkeler düşünsün

Ne ısınması işlemciler gelişiyo artık onlarda önlemini alıyo saçma s6 edge plus var ısındığını görmedim

Sıvı soğutma ha telefonda su geçirmez olmasıda yaramıcak desenize telefon düştü o borulardan biri çatladı cihazın anakartına sıvı teması oluyor cihaz 1-2 saat içinde pert geçmiş olsun :D

@SonKraLL İcindeki ozel bir sivi olabilir yada saf su elektrik iletmez devrelerede bir zarar vermez saniyorum ama bilemem:)

Boşversinler ısıyı RAM koysunlar. Ne kadar RAM o kadar hızlı ısınmayan telefon....

@07 Aralık 2015 10:32 lan mal ram koyunca isinmicak mi ??

Civa olma ihtimali varmıdır acaba ?

Sen de yorum yaz