Samsung'un "kıvırma" hayali MWC 2014'te!

Samsung, "kıvrık" ekrandan sonra gerçek anlamda kıvrılabilen ekranlar için hazır (gibi...)

  • Cem Şancı
Samsung'un "kıvırma" hayali MWC 2014'te!

Samsung iki yıl önce bir basın toplantısı sırasında kıvrılabilir ekrana sahip bir telefon tanıtıp bir de bu telefon üzerinde video oyunu çalıştırarak büyük heyecan yaratmış ancak kısa süre sonra açıklama yaparak kıvrılabilir ekranlı telefonların üzerinde biraz daha çalışma yapmak gerektiğini, bu teknolojinin henüz piyasaya sürmeye hazır olmadığını vurgulamıştı.

O günden beri gerçek anlamda kıvrılabilir, katlanabilir ekranlı bir cihaz görmeyi hayal eden kullanıcılar, şimdilik sadece "eğimli ama kıvrılamayan" ekranlı Galaxy Round ile tanışabildiler. Önümüzdeki hafta düzenlenecek  MWC 2014 etkinliğinde ise, bu konuda önemli gelişmeler görebiliriz. Samsung'un katlanabilir ekranlı bir tablet tanıtmaya hazırlandığı ancak tabletlerin deneysel aşamada olduğu ve piyasaya sürülmeye hazır olmadıkları konuşuluyor.

Galaxy Round incelememiz için tıklayın...

Deneysel ürünleri çok seven Samsung'un bu ürünlerle fuarlarda heyecan yaratmaktan keyif aldığını da biliyoruz. Dolayısıyla MWC 2014'te gerçekten de böyle bir ürünle karşılaşabiliriz ancak onu satın alıp kullanma imkanımız bir süre daha olmayacak gibi görünüyor. Samsung ve diğer teknoloji üreticileri, kıvrılabilir ekranların kullanıcıların elinde kolayca deforme olabileceğini, biraz fazla baskı uygulanan ekranların kolayca kırılabileceğini ve yeterinde dayanıklı olmadığını düşünüyorlar. Bu sorunun da yıllardır aşılamıyor olması teknolojinin bir noktada sıkışıp kaldığını ortaya koyuyor. 

Samsung geçen yıl içinde Galaxy Round isimli, kıvrık ekranlı bir telefon çıkarmıştı ancak bu sabit bir kasa içine kilitlenmiş hafif iç büke bir ekrana sahip bir telefondu. MWC 2014 sırasında bükülebilir ekranlı cihazlar göreceğimiz kesin ama bunların satışa çıkıp çıkmayacağı oldukça şüpheli...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bildiğin kapaklı telefonlara benziyo

çok saçma bir özellik

Kıvırda ...... sok En büyük apple ulen !

@21 Şub 2014 17:24 Tipik bir insan h@yv@nisin evlat.

Saydam plastikten üretilen oled ekranlar kırılmıyor ama üzerine konulacak dokunmatik mi sıkıntı yaratıyor acaba...

samsung zaten çok iyi kıvırıyor. bu işte de kıvırır

Ancak katlanırsa 6 inçlik bir telefon hayallerimi süsler...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost