Samsung'un tableti hakkında son detaylar...

iPad'in çıkmasından yaklaşık 3 ay sonra Samsung tabletin detayları açıklandı...

  • Gökay Özbudak
Samsung'dan iPad rakibi!
Tabletin, Samsung'un başka bir telefonuyla karşılaştırılması...

Vietnamlı site Tinh Te, Samsung'un yeni gelecek tabletinin özelliklerini verdi. Siteye göre Samsung'un yeni tabletinin 7" ekranı olacak ve Android 2.2 işletim sistemi kullanacak.

370 gramlık tableti 1.2GHz'lik bir A8 işlemcisi çalıştıracak. Bir 4.000mAH'lık pilin güç vereceği tabletin tümleşik hafızası 16GB. İsterseniz 32GB microSD ek ile tabletin hafızasını da büyütmeniz mümkün olacak.

Tabletin 7" lik ekranında da Samsung'un super AMOLED'i kullanılmış. Yani dış mekanlarda tablete bakarken rahatça, yansımalar olmadan görebileceksiniz. Tableti beğendiyseniz de çok beklemenize gerek yok. Samsung Galaxy'nin çıkış tarihi, firmanın dediğine göre 2010'un üçüncü çeyreğini geçmeyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iii hade piyasa biraz karışsın..

dokunmatiği ipad gibi başarılı olursa kesinlikle tutacaktır, samsung zaten ucuz satar bir artıda ordan kazanır, notebook fiyatlarından bellidir az çok fiyatları.

Güzele benziyor. En azından windows işletim sistemi yok içerisinde, yani samsungda biliyor tablette ne kullanılabileceğini.
Ama şunu merak ediyorum, iPad e büyük iphone diyenler buna ne diyecek acaba.
Birde dikkatinizi çekerim, apple ürünlerini eleştirenler görsünler kimler kimin ardından gidiyor diye.

Yine aynı şeyi yapıyorlar,başkası yapmadan düşünmek yerine başkası yapınca peşinden benzer şekilde ürün çıkartma peşindeler.Bunu başta ipodda gördük,şu an mp3 playerlara çoğu kişi ipod diye hitap ediyor çünkü bir marka olmayı başardı,sonrasında iphone geldi adamlar devrim yaptı ve dikkatinizi çekerim ilk iphone 2007 yılında çıktığı ve o zamandan beri iphone katili adı altında en az 200 civarı benzer telefon çıktığı halde iphone hala hepsinden üstün durumda.Aynı olaylar ipad'dede olcaktır hiç kimse şaşırmasın.

iphone katilleri çok. Çoktan öldü iphone 2g-3g-3gs... ölmeselerdi iphone 4 çıkmazdı. bugüne kadar taraf tutmadım iphone larıda severim ama sadece fazla abartılıyorlar buda hoşuma gitmiyor. mesela kamerasını sorsam iphone a göre daha iyi olan bir sürü katil biliyorum. işlemci olarak sorsam oda öyle. ama bunları uyumlu bir şekilde düzgün bir yazılımla yaptığı için vede openGL 2.0 desteğini donanımsal olarak verdiğinden dolayı bir kült.
En sonunda çağımız telefonlarının olması gerektiği gibi donanımsal zenginliği iphone 4 de yakalamış. Hayati donanımsal kısıtlamalara gitmeden.
Bu yüzden iphone 4 özellikle benim gibi donanım çılgınları için güzel bir yapıt. Heleki ekran çözünürlüğü ve 6 axis kontroler.
Birde iphone 4 den daha uygun fiyatlı olacağını düşündüğüm (ilk etapda değil tabi) Nokia N8 dende ümitliyim. Her ikisininde beğeni kitlesi ve yapabilecekleri birbirinden güzel ve üstünlük sağlayabilecek yetenekleri var. Upscaling yazılımına ihtiyaç duymadan direk gerçek çözünürlüklü N8 deki 12mp kamera gibi.

Bu olay arz talep meselesidir. İkisinide cebimde taşımak isterim. Hele bi gelsinler ilk işim kurcalamak olacak ;)

Bu tabletlerin ben tutacağını sanmıyorum. Apple yapınca biraz öne çıktı ama gelecekte herkesin elinde olacağını düşünmüyorum.

Bu tablet hazırdır ama Android 2.2 'nin uyumu bekleniyor olabilir

Bu tablet hazırdır ama Android 2.2 'nin uyumu bekleniyor olabilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play