Samsung ve Apple e-SIM teknolojisi için hazır

Fiziksel SIM kart ihtiyacını ortadan kaldıracak olan e-SIM için önde gelen iki dev, anlaşmaya vardı!

Samsung ve Apple e-SIM teknolojisi için hazır

Elektronik SIM (e-SIM), büyük olasılıkla önümüzdeki yıllarda GSM tabanlı akıllı telefonlarda yaygın hale gelecek. Fiziksel SIM kart gerekliliğini ortadan kaldıracak bu yenilik, birçok avantajı da beraberinde getirmiş olacak.

Teknoloji devleri Samsung ve Apple, yeni nesil ürünlerinde bu teknolojiyi uygulama konusunda anlaşmaya vardı. Buna göre iki şirket, dünyanın önde gelen GSM operatörleri ile görüşerek e-SIM'in bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalar yapacak.

Apple daha önce benzer bir teknolojiyi iPad Air 2'de denemişti. "Apple SIM" olarak adlandırılan teknoloji, tekrar programlanabilme özelliği ile büyük avantaj sağlıyordu. Kullanıcılar bu sayede SIM kart değiştirme gereksinimi duymadan diledikleri operatörden veri paketi satın alıp kullanabiliyorlardı.

Elektronik SIM teknolojisine geçiş yapılmasıyla birlikte cihazlardaki SIM kart yuvaları tarihe gömülecek ve diğer bileşenler için az da olsa yer açılmış olacak.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Zaten çoook büyük yer kaplıyordu ??

Hah, artık hack lenen sim haberleri, duyar dururuz... Hayır, istemezük, kalsın !!!

@21 Temmuz 2015 20:55 Yemin et ömrün boyunca kullanmayacağına? O kadar büyük konuşuyorsunuz ki boş laf olduğu çok belli oluyor. Düne kadar bir takım sakallılara görede telefon televizyon şeytan icadıydı şimdi hepsi oralarda ellerinde telefonlarla. Bir şey yapmam demek kolayda yapmamak zor.

Çift sim kartı da olacak mı :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir