Samsung yeni bellek kartları ile etkiliyor

Bellek kartı dünyasına dev bir isim daha katılıyor; ama anladığınız anlamda yeni değil...

  • Halil Mollaoğlu
Samsung yeni bellek kartları ile etkiliyor
Samsung: Artık SD-HC, micro-SD-HC ve CompactFlash kartlar sunuyor.

Şu andan itibaren artık Samsung da bellek kartları sunuyor. Yelpaze SD-HC, micro-SD-HC ve CompactFlash kartları kapsıyor.

Senelerden beri Samsung diğer firmalar için bellek kartı üretiyor. Artık mağazalarda Samsung logolu kartlar da görebileceğiz. Bellek kartları "Standard" ve "Plus" tanımlamalarıyla raflarda yerini alacak. Micro-SD-HC ve CompactFlash kartlar 2 ila 8 GB arasında depolama alanı sunacak. Buna karşı SD-HC kartlardaki üst sınır 16 GB olacak.

"Standard" sürüm 4 MB/s veri aktarım hızını garantileyen Class-4 spesifikasyonlarını taşıyor. "Pro" kartlar biraz daha hızlı ve Class-6 standardını destekliyor. Pro sürüm bu sayede HD video kameralarda kullanılmaya daha elverişli oluyor. CompactFlash kartlar 233x standardına uyuyor. Samsung'un açıklamasına göre tüm bellek kartları darbelere ve manyetik alanlara karşı dayanıklı ve su geçirmez.

Samsung Plus Memory Cards şu andan itibaren satışa sunuldu. SD kartların fiyatı 15 ila 70 Euro arasında değişiyor. CompactFlash kartların fiyatı ise 65 - 115 Euro.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bide su gecirseydi .

Çeşitlerin artması iyi çeşitler arttıkça rekabet artıcak ve tüketici karlı çıkacak:)

samsung'ta herşeye el atıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play