Savulun; Microsoft Bing geliyor!

Microsoft'un arama motoru Bing rakiplerinden çalmaya devam ediyor: İşte arama savaşında son durum...

Microsoft'un arama motoru piyasasında geride kalışı Bing'in doğuşuna gebeydi ve ortaya hiç de fena olmayan, güzel bir karar verme motoru çıktı. Gün geçtikçe istatistikler de bunu destekler hale geldi.

Haziran ayınına göre ABD'de %0.5'lik bir artışla %8.9'luk bir Temmuz kullanım oranına ulaşın Bing, böylece hızlı yükselişini sürdürmüş oldu.

Arama motoru piyasasının vazgeçilmezleri olan Google ve Yahoo ise Temmuz ayında %0.3'lük düşüş yaşayarak %64.7 ve %19.3'e geriledi. Geçen ayın sonlarında Microsoft ve Yahoo'nun reklam alanında Bing'in gücünü paylaşmak için anlaşmaya varması da aslında Bing'in gün geçtikçe büyüdüğüne işaretti.

Anlaşma 2012 yılına kadar tam anlamıyla etkilerini göstermeyecek olsa da Bing'in varlığı pek çok kullanıcıyı şimdiden kendi safına çekmesine yetti bile!

Microsoft'un pek çok alanda tekelleşme iddialarıyla savaş halinde olması bir yana arama motoru piyasasında Google'a büyük bir rakip oluşu hiç şüphesiz ki kullanıcıları sevindirecek.

Yaşar Tuna Zorlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Google bu işi iyi biliyor ve kolay kolay onun tahtına oturamazlar, google ın tahttan inişini belki torunlarım görür...

bing in bukadar başarılı olabileceğini hiç zannetmiyordum neredeyse googleden farksız

heyt bee. yaşasın bing.com

Ya Microsoft Türkiyedeki arkadaşların İngilizcesi kıt ya da benim. "Bing'ü" mü olur yoksa "Bing'i" mi? Ne yani bana bunun "böng" diye okündüğünü(!) söylemeyin!

google ın yeni nesil tarayıcısı çıksın bakalım o zaman nolacak

Önemli olan Bingin Türkiye'de ne kadar kullanıcı kitlesine ulaştığı. Googlun istatistiklerinde birinci ülke Türkiye. Ondan.

google durumun farkında,ve altyapısını komple değiştiriyor... Geçenlerde haberide çıkmıştı... Nedne durduk yere altyapısını değiştirsin ki?

bingin google karşısında başarılı olduunu görmek çok güzel, çünkü rekabetin olmadıı yerde gelişimde olmaz :)

Google ***İN***
Bing *****Out*****

Bing, Google ile bu konuda yarışamaz. Live Search gibi belli bir miktar kullanıcı kitlesi yakalayabilirler o kitlede sürekli Live Search kullanan kitle olmaz tabii ki. Kısacası Google bu işin babası ve onun borusu öter :)

google kullananlar ortalama 50 arama yaparken günde,bing kullanıcıları 10-15 aramayı ancak yapıyo microsoft herzaman oldugu gibi açgözlülüğünün kurbanı yeni çıktı diye vede bir çok windows programında bing arama özelliği oldugundan kullanılıyordur anca.Google amca yamultur hepsini ;))

BING İN SONU LIVE SEARCH İLE AYNI OLACAKKKKKKKKKKK.DEMEDİ DEMEYİN...

googlenin yanına ile yaklaşamaz anca yahooyu geçer

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir