Semih Saygıner, Pool Elite'e davet ediyor

Semih Saygıner, bilardo sevenleri "Pool Elite" oynayarak şampiyonluk yaşamaya davet ediyor.

Oynat Semih Saygıner ile Pool Elite Farklı ülkelerden bilardo tutkunlarının buluşma platformu olarak tasarlanan Pool Elite'in lansmanı ekranlarınızda.

IngameGroup, Facebook'taki ilk 3D bilardo oyunu Pool Elite için dünya bilardo şampiyonu Semih Saygıner ile 5 yıllık bir işbirliği yaparak, Türk oyun sektöründe bir ilki daha gerçekleştirdi. Dijital oyun pazarına, yerli yapım oyunları ve önemli yatırımlarla yeni bir soluk getiren IngameGroup, bünyesinde yer alan Elite Oyun stüdyosu tarafından geliştirilen en büyük projelerinden biri olan Pool Elite oyununu dünya çapında Semih Saygıner ile birlikte tanıtacak. Oyun yayıncılık faaliyetleri ise yine IngameGroup bünyesinde yer alan Lokum Oyun tarafından gerçekleştirilecek.

Pool Elite oyunu ile Semih Saygıner'in işbirliğinin duyurulduğu basın toplantısı Sofa Hotel Nişantaşı'nda yapıldı. Toplantıda konuşan IngameGroup Kurucu Ortağı Tuncay Büyükoğlu şunları söyledi:

"Dijital bilardo tutkunlarının yeni adresi olan Pool Elite, Facebook üzerindeki bilardo oyunları arasında zirveyi hedefleyen bir oyun. Her tür bilardo oynayan oyuncu tarafından dünyaca tanınan Semih Saygıner'in bizim için doğru isim olduğu ortadaydı. Kendisi oyunun fiziğine de önemli katkılar sağladı. Dünya çapında oyun tanıtımı ve etkinliklerde birlikte yoğun olarak çalışmaya devam edeceğiz."

50 milyon dijital bilardo oyuncusu var

Dünyada 50 milyon dijital bilardo oyuncusu olduğunu belirten Tuncay Büyükoğlu, Pool Elite ile bu pazarın %10'una ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Tuncay Büyükoğlu, Pool Elite ile ilgili şu bilgileri verdi:

"Pool Elite dijital bilardo oyunları arasında yeni bir soluk oldu. Oyun şu an Facebook'ta bilardo oyunları arasında beşinci sırada bulunuyor. Oyunumuzu dünyanın 150'den fazla ülkesinden aylık olarak yaklaşık 400.000 kişi oynuyor. İki yıl içerisinde ilk iki oyundan biri olmayı hedefliyoruz. PoolElite'i Semih Saygıner'in de katkılarıyla 3D en gerçekçi bilardo oyunu olarak geliştirdik. Oyun, çoklu dil desteği ile İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Türkçe, Tayca ve Korece oynanabiliyor. Cross platform yapısıylayakında bilgisayarın yanı sıra Android, IOS yazılımlı mobil cihazlarda da oynanabilecek olan Pool Elite, E-Spor'ada uygun altyapıya sahip."

Konuşmasında Türkiye oyun pazarı hakkında da bilgiler veren Tuncay Büyükoğlu, Türkiye'nin son 6-7 yıl içinde önemli büyüme gösterdiğini, pazarın yıllık 300 milyon doları aştığını söyledi. Büyükoğlu oyun sektörünün, müzik ve sinema endüstrilerinin toplamından açık ara daha büyük pazar haline geldiğini sözlerine ekledi.

Semih Saygıner: "Pool Elite turnuvaları da olacak"

Toplantıda konuşan Semih Saygıner ise bilardoya geri döndüğü dönemde yapılan bu işbirliğinin kendisine ayrı bir heyecan yaşattığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyada bilardo alanında isim yapmış bir Türk sporcusu ile dünya çapında başarı hedefleyen bir Türk şirketinin birlikteliği büyük önem taşıyor. Dünya çapında çok güzel bir işbirliği yaptığımızı düşünüyoruz.  Oyunumuza güveniyoruz. Oyunun gelişim aşamalarında da Pool Elite ekibine katkılarım oldu. Benim de tecrübelerimle oyunu gerçekliğe en yakın hale getirdik. Önümüzdeki dönemlerde dijital bilardo tutkunlarının katılabileceği Pool Elite turnuvaları da yapacağız. Böyle bir oyunun marka yüzü olmaktan dolayı çok mutluyum. Hem gerçek hayatta hem de dijital platformda bilardoya dönmüş oldum."

Semih Saygıner, PoolElite'in aynı zamanda Türkiye'de bilardo sevgisinin yaygınlaşmasına katkıda bulunacağını belirterek, "Sosyal medya günümüzün en büyük gerçeği. Facebook platformunda bu oyunla tanışan birinin gerçek hayatta da bilardo oynayacağını ve bu oyunu seveceğini düşünüyorum" dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz