Sony'den GTA 5 özürü!

GTA 5, dev oyun ağı üzerinden kazayla indirmeye açıldı ama hemen sonra buhar olup uçtu!

  • Ertuğrul Süngü
Sony'den GTA 5 özürü!
Rockstar henüz konu hakkında konuşmadı

Tüm oyun camiasının nefesini tutup, her yeni görseli ve videosu ile daha da heyecanlandığı Grand Theft Auto V, yaşanan bir olay ile yürekleri ağza getirdi...

Geçtiğimiz hafta sonu yaşanan olayda, henüz piyasaya çıkmamış olan GTA V, bir anda Sony'nin Avrupa PlayStation Store'u üzerinde, oyunu ön sipariş veren tüm oyunculara indirilebilir olarak gözüktü. Her ne kadar açığa çıkan dosyanın, herhangi bir oyun deneyimi içermediği iddia ediliyor olsa da, en azından indirmeyi yapanların GTA V serisinde kullanılan müzik listesinin tamamına ulaşabilmesi bile Sony'nin canını sıkmaya yetti.

Bahsi geçen GTA V dosyası, kısa süre sonra Store üzerinden silindi ve bu büyük olay karşısında, Sony'nin sosyal medya müdürü Sid Shuman, PlayStation'nun resmi bloğu üzerinden bir açıklamada bulundu: "Ne yazık ki hafta sonu meydana gelen olayda, GTA V'in dijital ön siparişini vermiş olan kullanıcılar, oyunu indirebilecekleri bir dosya ile karşılaştılar. Olaydan kısa süre sonra bahsi geçen dosyayı ortadan kaldırdık. Fakat bir anda ortay çıkan ve içerisinde bazı bilgileri barındıran dosya yüzünden, başta tüm Rockstar ve GTA hayranları olmak üzere, indirmeyi gerçekleştiren tüm oyun severlerden özür dileriz."

İnternette gezen bilgilere bakılacak olursa, ortaya çıkan doysa çok da büyük bilgiler içermiyor. Oyunun birçok farklı ambargosu bulunduğu için, herhangi bir bilgiye ulaşanların, bu bilgiyi yaydıkları taktirde başlarına gelebilecek hukuksal sorunlarsa bir hayli büyük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Şimdi torrent'a düşer.

@29 Ağu 2013 18:55 düşse napcan müzikleri mi dinlicen

artık sony yuh artık dedirtiyor. bu kadar mı plansız, güvenliksiz, dikkatsiz bir şekilde store yönetilir...

Düşmez beyler onlar yükleyene kadar sony kaldırmıştır (y)

Torrente bekleriz :D

@29 Ağu 2013 20:33 daha çok beklersin....

bu yorumlar haberlerin sadece başlığını okuduğumuzu kanıtladı geçmiş olsun

muhtemelen bi tane teknik elemanın ufak bi hatasından dolayı böyle bişey oldu sony e yazık olmuş neyseki ufak bi dosya imiş

Sen de yorum yaz