Sony Xperia Z1S testte!

Sony'nin yeni canavarı Xperia Z1S'i iki hafta kullandık, test ettik! Raporumuz, içeride...

Arayüz

Arayüz

Arayüz

Android'i yakından tanıyorsanız, Android 4.3 ve Sony'nin özel arayüzünü kullanan Xperia Z1S'te yabancılık çekmeyeceksiniz.

Z1S'te sağa ve sola kaydırabildiğiniz bir ana ekran ve alt tarafta özelleştirebildiğiniz bir kısayol çubuğu bulunuyor. Daha altta ise geri, giriş ve uygulama geçişi düğmeleri var. Giriş ekranlarına elbette uygulama kısayolları ve widget'ları ekleyebiliyorsunuz.

Parmağınızı en yukarıdan aşağıya doğru kaydırdığınızda, gelen mesajların ve diğer uyarıların yer aldığı uyarı bölümü açılıyor. Burada tarih ve saatin yanında, Bluetooth, GPS ve Wi-Fi gibi çeşitli işlevleri hızla kapatmanızı sağlayan düğmeler var. Uyarı bölmesinde ayarlara hızla gitmenizi sağlayan bir düğme de yer alıyor.

Güç yönetimi, depolama ve Xperia Connectivity ayarlarına ulaşmak için Ayarlar'a gitmeniz gerekiyor. Burada tüm ayarları tek tek anlatmamızın elbette gereği yok. Telefonunuzun menüleri ve ayarları arasında dolaşmanızı ve biraz kurcalamanızı, özellikleri kendiniz keşfetmenizi öneriyoruz. Ne de olsa bunu yaparken telefonunuzu bozma ihtimaliniz yok ve geniş kişiselleştirme olanaklarını kaçırmak istemeyeceksinizdir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Sony güzel ataklandı fakat sürekli model çıkarması biraz can sıkıcı sanki. Sony Xperia Z1 biraz soğusaydı.. Z2 Geliyor hemen..

sony number one

Z1s amerikaya t-mobile oparötörüne özel bi cihaz piyasada bulamamanız normal,ayrıca htc satışlarda Sonynin gerisinde...

Sonynin iddiasına göre sensör 1020 den büyük değil o değerlendirme android telefonlar içinde yapılmış bi değerlendirme

Çok ilginç bi sitesiniz... Z1 ile Z1S tamamen aynı cihazlar ama Z1 incelemesiyle burada söylelenler çok farklı

SONY KADAR KALİTELİ BİR MARKA YOKTUR PREMİUM CİHAZLAR SUNUYOR ... OMNİBALANCE TASARIM ANLAYIŞINA HAYRANIM .....

Galaxy lerden daha sağlam,daha performanslı,daha estetik

Sony çok kaliteli telefonlar üretiyor,özellikle ses konusunda çok iyiler.

sanal tuş İSTEMİYORUM. ekranın verimini düşürüyor.

Burdan benim anladığım Z1S in kamerası Z1 e göre daha iyi ama siz fotoğrafların biraz kötü çektiğini söylüyorsunuz nasıl iş anlamadım ?

Z1 ile ne farkı var bi batarya galiba bide 4.3 ile geliyo saçmlanmış gibime geliyo biraz

bu aleti Samsung yapsa yere göğe sığdıramayacak plastiksever yorumcular yine iş başında ;)

Z1 ile Z1s arasındaki en büyük fark, yanılmıyorsam z1 16 GB - Z1s ise 32 GB

Sony z1 ile z1s özellikleri aynı bende z1 var ve çok memnunum sadece facebook messenger aşırı kullanımı aynı anda 3-5 kişi ile sohbet çok ısınmasına ve pilin çabuk bitmesine nefen oluyor ben birde filipindeyim ortalama sıcaklık 45 derecelerde telefon sıcaklığını hesap edin ona rağmen telefon hala diğer markaların telefonlarından iyi çalışıyor burda filipinde sony servis ile görüştüm aşırı ısınma ile ilgili sd kart da aşırı ısınmaya yol açabilir dedi kamera uygulamasında normal ışık şartlarında mükemmel video foto çekiyor ama ışık azken görüntü bozulması var illa az da olsa ışık kaynağı gerekiyor bence 20 mp hakkını veriyor Hoparlörden az ses gelmesi su geçirmez özelliğin bir kaybı ana yine de yeterli Ben çok memnunum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir