Tüm spam'lerden 5 dakikada kurtulun

CHIP Online posta kutunuzun düşmanı olan spam'leri yok etmeniz için size yardımcı olacak...

Kendi web sitenizi test edin

Kendi web sitenizi test edin
Örümcek: 1st Email Address Spider web sitelerindeki mail adreslerini okur.

Web sitesi sahipleri kendilerini bir teste tâbi tutabilirler: İnternetteki konak yeriniz, spam'cilere kaç tane e-mail adresleri gönderiyor? Bu iş için adres toplayıcıların da haşır neşir olduğu bir aracı kullanacağız.

Biz kararımızı 1st Email Address Spider aracından yana kullandık. Fakat adresleri dışarı aktarmak için 130 Dolar değerindeki tam sürümü satın almanız gerekiyor. Fakat deneme yapmak için test sürümü yetiyor. İşte böyle:

Mail kutularını bulmak: EXE dosyasını kurun ve programı açın. "Register" diyalogunu kapatın. Ana pencerede "Start from a specific URL" ye tıklayın ve başlangıç URL'si olarak web sitenizin domain ismini verin. "Only search the pages of current domain" seçeneğini etkinleştirin yoksa Spider link verilmiş diğer siteleri de inceler. Start'a basın ve adımları takip edin.

Adresleri şifreleyin: Bu değerlendirmeyi temel alarak web sitenizdeki adresleri silebilirsiniz. URL kısmı, Spider'ın baz aldığı gizli linki gösterir. Eğer adreslerin görülebilir fakat başkaları tarafından toplanabilir olmasını istemiyorsanız bunları şifreleyin. Birçok şifreleme metodu mevcut fakat en iyisi şu diyebiliriz: Bu mail adreslerini bir resim dosyasına yazın, mesela Paint ile. Resmi dikine iki parçaya ayırın ve bunları ayrı ayrı kaydedin. Daha sonra bu iki parçayı web siteniz üzerinde tekrar birleştirebilirsiniz. Örneğin bir Div-Tag içerisinde.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

airties rt205

Thunderbird için bir eklenti yok mu acaba kolay bişi ben birkere yaptımda biraz kasıyordu...

firefox için hazırlanan adblock mükemmel bir engelleyici fakat IE7Pro o kadar başarılı değil özellikle flash reklamları engellemek için ayarlandığında tüm flashları engelliyor o yüzden gerekli gereksiz tüm flashlar yok oluyor ayar kapatıldığında da hepsi birden açılıyor
manuel bir engelleme ayarı olsa mükemmel olurdu adblock gibi

Bu konuda IE7PRO yu tek geçerim. engeleyemediği reklam görmedim.

Donanimhaber.com da ana konu başlıları açıldığında alttan şerit şeklinde reklamlar çıkıyor. IE/Pro tamamen engellerken AdBlockPlus sadece içerik resmini engelleyebiliyor ama renkli şeritler kalıyor maalesef

GTA 5 PC YE ÇIKTI

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir