Street Fighter'a sürpriz konuk!

Yeni Street Fighter oyununda öyle bir karakter olacak ki, onu görünce ağzınız açık kalacak!

Hüseyin Cem Köylü

Video oyunlarının iki ikonu, Pac-Man ve Street Fighter'ın yollarının kesişeceğini hiç tahmin etmezdik. Fakat en son yapılan bir açıklamada Sreet Fighter X Tekken oyunundaki karakterlerden birinin Pac-Man olacağı duyuruldu.

Dövüş oyunlarında daha önce de değişik olaylar görmüştük. Mesela Zelda'nın Soul Calibur'da görülmesi, Metal Gear Solid'in kahramanı Snake'in Super Smash Bros Brawl'da görülmesi gibi... Fakat kesinlikle söylemek gerekir ki Street Fighter ve Tekken dünyalarının çarpıştığı bir oyunda Pac-Man gibi bir kahramanı görmek çok ayrı bir tat katacak oyuna. Pac-Man çelik gülleden yumrukları olan bir ağaç yardımıyla katılıyor dövüşlere ve tabi bazen de kafa atmak için kendi gücünü kullanıyor!

6 Mart'ta çıkacak olan Street Fighter X Tekken oyununda Pac-Man'in yanısıra, Mega-Man, Cole, Kuro ve Turo'da boy gösterecek kahramanlar. Xbox 360 kullanıcılarına kötü haber, bu ek kahramanlar sadece PS3 ve PS Vita sürümlerinde olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Keşke bilgisayarlara da bakılsa biraz, yeni oyunların çoğu oyun konsolları için hazırlanıyor. Bilgisayarı ihtiyaç olduğu için alıp bazen de eğlenmek isteyenleri düşünen yok maalesef.

Ne oynardım ve Street Fighter'ı Ateri salonlarında :)

Bence iyice saçmalamışlar bu sefer.

Mokujin değil miydi o

oyna oyna oyna nereye kadar . . . ezelden beri oyun oynardım , artık çok boş gelmeye başladı . onu oyna 2 ay sonra yenisi çıksın , bunu oyna 2 ay sonra başka bi ek paketi . . . salak oldu insanlar vallahi .

oyna oyna oyna nereye kadar . . . ezelden beri oyun oynardım , artık çok boş gelmeye başladı . onu oyna 2 ay sonra yenisi çıksın , bunu oyna 2 ay sonra başka bi ek paketi . . . salak oldu insanlar vallahi .

Bugün 22:59
Alemin oyun canavari kesin benim bana bile bunalim geldi..

o tahta karakter dediğiniz zatı muhterem mokujindir ey chip yazarları.. street fighter x tekken nasıl olacak bilmiyorum ama street fighter x tekken 2 taş ve sopalarla olacak..

yok aga mortal kombat vs dc comic si gördük.. olmuyor saçma geliyor.. sonuçta 2 farklı oyun 2 farklı dünya 2 farklı oynanış biçimi.. uymuyor yani.. ama genede merak ediyoruz orası ayrı..

benim asıl merak ettiğim bu değil.. tekken x street fighter.. street fighter karakterleri tekken grafikleriyle sürülecek piyasaya.. ken, blanka ve özellikle guile nasıl olacak merak ilen bekliyoruz

Oyunda Bugs bunny de olmazsa darılırım oynamam :)

bilgisayara capcom kolay kolay çıkarmaz.satılmadığını biliyor.oyun da aslen konsol oyunu(ki klavye ile bence daha güzel) boşuna pc ye yatırım yapmıyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play