Thinga: Farklı bir arama motoru!

Thinga isimli arama motoru, Google veya Bing'de çok farklı bir özelliğe sahip!

  • Onur Seven
Thinga: Çocuk dostu arama motoru!

Çocukları internet üzerindeki zararlı içerikten uzak tutma savaşına yardımcı olacak yeni bir site var. Çocuk dostu arama motoru Thinga, çocukların sorgularına şirketin kendi içerik kütüphanesi, beyaz listede yer alan siteler veya gizliliğe önem veren arama motoru DuckDuckGo üzerinden cevaplar sunuyor. Arama sonuçları ise çocuklar için uygun olduklarından emin olmak için Thinga ekibi tarafından sürekli olarak denetleniyor.

Site, ilkokul çağındaki çocuklara hitap ederken kullanıcılar belirli bir şeyi aramıyorsa ana sayfada yer alan kategoriler altında çeşitli eğlenceli fotoğraflar ve videolar sunabiliyor. Dahası, arama motoru, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası ile uyumlu ve ebeveyn denetimlerine de sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çok iyi bir fikir. Tam da ihtiyaca yönelik. Güvenli internet paketi de başka bir alternatif. Özellikle artık ilgisiz ebeveynlerin çocukarına internetin nasıl kullanılacağını öğretmeden eline tablet yada telefonu tutuşturduğu bu devirde. Evlilik ve çocuk sahibi olma öncesi insanların testten geçirilmeleri devlet tarafından şart koşulmalı. Gerçi bu daha önce de söylendi ama bu düşüncenin yayılması gerek.

@13 Ocak 2016 22:45 "Özellikle artık ilgisiz ebeveynlerin çocukarına internetin nasıl kullanılacağını öğretmeden eline tablet yada telefonu tutuşturduğu bu devirde."Burda bahsi geçen Ebeveynlerin birçoğu zaten bahsettiğiniz cihazları kullanmayı çocuklarından öğrenmektedirler.Sonuç olarak ebeveyn kendi bilmeden çocuğa nasıl öğreticek.

@14 Ocak 2016 12:59 Doğru bir bakış açısı daha. Yorumların ikisine de katılarak herkesi bu konularda insanları bilinçlendirmeye davet ediyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play