Tüm Google Verilerinizi Nasıl Silebilirsiniz?

Gizlilik veya herhangi bir nedenle Google hizmetlerini hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız, Google'daki verilerinizi nasıl temizleyebilirsiniz?

  • Zeynel A. Öztürk
Google Verilerinizi Nasıl Silebilirsiniz?

Google'ı herhangi bir nedenle hayatınızdan çıkarmaya karar verdiyseniz, firma üzerinde kalan verilerinizi nasıl sileceğinizi düşünüyor olmalısınız. Verilerinizi silmeden önce onları indirebileceğinizi hatırlattıktan sonra, izlemeniz gereken adımlara geçelim.

Başlamak için myactivity.google.com adresine gidin. Herhangi bir istisna olmaksızın tüm verileri silmek için sol taraftaki menüden "Etkinlik silme ölçütü" üzerine tıklayın. Şimdi "Tarihe göre sil" başlığı altındaki açılır kutudan "Tüm Zamanlar"ı seçin. En alttaki açılır kutuda ise "Tüm ürünler" seçeneğini seçili hale getirin. Artık Sil düğmesine basarak Google üzerindeki verilerinizi silebilirsiniz.

Bazı uygulamaların verilerini korumak istiyorsanız, bunun için alt taraftaki kutucuktan silmek istediğiniz ürünleri tek tek silmeniz gerekiyor.

Arama sonuçlarındaki kişisel bilgileri silmek ise biraz daha zor bir iş. Google, yasal bir nedeniniz yoksa genellikle arama sonuçlarına müdahale ettirmiyor. Google'ın destek sayfasını ziyaret ederek firmanın neleri silebileceğini görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz