Uçaklarda geniş bant internet

Başlatılan yeni bir uygulama ile otobüslerden sora uçaklarda da internete girebileceğiz.

Uçaklarda geniş bant internet
Uzun uçak yolculuklarında internet keyfi gerçek oluyor.

Birçok hava yolu şirketi uçaklarında kablosuz internet sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Fakat Amerika merkezli Delta Airlines önümüzdeki yılın ortalarından itibaren uçaklarda geniş bant internet bağlantısı sunmaya başlayacak.

Aircell adlı bir şirket ile anlaşan Delta Air Lines 330 uçağını kablosuz internet teknolojisi ile donatacak. Bu servisi belli bir ücret karşılığında yolcularına sunmayı planlayan şirket, 3 saatten az kullanımlar için 9.95 dolar, 3 saatten fazla kullanımlar içinse 12.95 dolar talep edecek.

Önümüzdeki yıl yaza doğru başlayacağı tahmin edilen uygulama için 80 MD88/90 ve içinde Boieng 737, 757 ve 767-300 bulunduğu 200 uçaklık bir filonun kablosuz bağlantı ile donatılacağı belirtildi.

Türkiye'de benzer gelişmeler oluyor. Türk Havayolları'nında bu proje üzerinde çalıştığı ve uçaklarında bu hizmeti sunmayı planladığı da biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

saçma zaten pahalı biletler birde hizmete para

ya bence olmamalı sonra uçağı kontrol ederler fln hacker şakaya gelmez. Hava korsanları artar sonra.

Thy'den ne calısmasıymıs bu! adamlar ucakta mp3 calar bile acmamıza izin vermiyolar hangi interneti veripte hangi bilgisayarı actırıcaklar cok merak ediyorum.. ayrıca internet ucaklara gelene kadar dunyada internet biter binternet baslar :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir