Ücretli YouTube kesinleşti!

YouTube için aylardır konuşulan "paralı üyelik" en sonunda gerçek oluyor!

Ücretli YouTube kesinleşti!

YouTube üzerinde videoları reklamsız izlemenizi sağlayacak yeni bir ücretli üyelik sistemi başlıyor.

YouTube, yeni hizmet şartlarını hazırlamaya başlamış durumda. YouTube'un Partner programının üyelerine Çarşamba günü gönderilmiş olan mesajda durum açıklanıyor. Partner programı, YouTube video üreticilerinin, reklamlar ve ürünler aracılığı ile para kazanmasına olanak tanıyan bir program.

Yeni paralı üyelik sisteminin ne zaman başlayacağı veya ne fiyata sahip olacağı, hatta adının ne olacağı henüz belli değil.

Yeni sistem ile beraber, üyeliklerden kazanılan gelirin yüzde 55'i Partner programı üyelerine sunulacak. Bu oran, var olan Partner programında reklamlar üzerinde kazanılan gelir ile aynı. Değişiklik 15 Haziran tarihinde devreye girecek.

Bir YouTube sözcüsü, izleyicileri için keyifli bir deneyim yaratırken, video yaratıcılarına düzgün bir gelir sunmak için sürekli olarak yeni ve daha iyi yöntemler aradıklarını söylerken, gelirin nasıl dağıtılacağı hakkında yorum yapmayı reddetti.

Yeni hizmet ile beraber reklamlardan kurtulacağınız gibi, başka hiçbir yerde bulunmayan özel içeriklere ulaşma şansınız da olabilecek. YouTube'un bu hizmetinin, Netflix benzeri özel bir hizmeti de içinde barındırması mümkün.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Başka hiçbir yerde bulunmayan içerik ne ya... İllaki bulunacak. Hatta, bulunmaz denilen içerikler youtube dan indirilecek ve diğer sitelere yüklenecek.....

@09 Nis 2015 21:22 Böyle kurnazlıklara kafanızı çalıştıracağınıza gidin bir işte çalışında parasını ödeyin. Bu sizdeki kafa işsizlik kafası.

yemez.. paralı maralı geçiceksin o işleri... her ne kadar google hizmetleri kullansamda bu iyice şımarıklık yani

ya tamam uzatmayın para$ı ney$e verir gireriz...

arkadaşlar chorome tarayıcıya adblock eklentisini kurun bütün reklamalar kalkıyor.

Artık devletin engellemesi gerekmiyor. Kendi ipini çekti..

Adblock plus sagolsun parali youtube hizmeti sunuyor. :) hem video cubugunda gozuken hemde video baslamadan once gelen reklamlari engelliyor.

@10 Nis 2015 10:02 Adblock internet düşünülemez. :)

Bence Google, dimyata giderken evdeki bulgurdan da olacak, haberleri yok. 2 kişinin bildiği şey sır değildir. Başka hiç bir yerde bulunmadığını sandıkları özellikler youtube dışına da yüklerler merak etmeyin siz. Google, kullanıcıları bu kadar sıktımı millet, alternatif video paylaşım sitelerine doğru kayacaktır. Google' da geri adım atmak zorunda kaldığında ise iş, işten geçmiş bile olabilir pek tabii.

paraları birleştirelim şu youtube u google dan alalım ya da yeni bir video sitesi kuralım mytoube gibi :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir