Uzman bir Hacker UFO'ları merak ederse...

Gizli UFO belgelerini bulmak için Pentagon'un gizli sisteminde cirit atan hacker krize yol açtı.

Diğer hacker'larla da karşılaşmış!

Diğer hacker'larla da karşılaşmış!

McKinnon amacının Amerikan ordusu tarafından gizlendiği iddia edilen UFO'larla ve uzaylı teknolojilerle ilgili bilgilere ulaşmak olduğunu belirtiyor. Bu tür bilgilerin serbest olması gerektiğine inanan McKinnon, hack macerası sırasında sistemde Çin ve Rus internet adreslerine sahip başka hacker'larla da karşılaştığını söylüyor.

Aradığı bilgilere ulaşamadan yakalanan McKinnon'a göre tüm yaşadıkları Amerikan hükümetinin UFO'lar hakkındaki gerçekleri saklamakta olduğu iddiasını destekliyor. 56k modemle dokümanlara ulaşması uzun süren McKinnon uzayda çekilmiş bir UFO veya Amerikan uzay taşıtının resmini içeren bir dokümanın üçte ikisini indirmeyi başardığını belirtiyor. McKinnon'un iddiasına göre savcılık tarafından el konulan dokümanda "dünya dışı çalışanlar" başlıklı bir isim listesi bile bulunuyor.

McKinnon'un hacker'lık kariyeri 2002 yılının Mart ayında ani bir şekilde son buldu. Ulusal Teknolojik Suç Birimi tarafından tutuklanan McKinnon İngiliz savcılar tarafından herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmadıysa da, olaydan iki yıl sonra Amerikan hükümetinin İngiliz hacker'ın ülkelerine teslimi için harekete geçti. Amerika'ya teslim edildiği takdirde McKinnon 60 yıllık hapis cezası ile karşı karşıya kalacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

Bu kadar olaydan sonra uzaylılar kurtarır artık bu arkadaşı

bence iyi etmiş haklı !

Ben ilk başlarda Ufolara inanmıyordum gerçi hayla tam anlamıyla inanmıyorum ama bu kadar teknolojide ilerleme
gerçekten insanı düşündürüyor....

öyleki ChP miilet Vekilinin cep konuşmaları bir kazayla gündeme gelmişti kanallar bu konuda araştırmalar yaptılar ve güvenlik uzmanlarıyla röpotaj yaptılar bir uzmanın konuşmaları

dikkatimi çekti uzman Cep telefonlarını içine gizli programlar yerleştirildini basediyordu ama en can alıcı nokta bir cihazdan baseti bu cihaz dinlemek istediniz kişinin 100-200

metresine konuyor ve o 100 metre içindeki hiç bir sesi karştırmadan dinlenen kişinin evinin veya işyerini odasındaki konuşmalar dinleniyor.. bu açıklamayı yapan uzman bu işi 20 yıldır yaptını ama o cihazı daha önce

hiç görme şancı olmadını açıkladı..

Cihazı Amerikan yapımı olduğunuda basediyordu..

Zaten mantıklı düşünüce kredi kartı dolandırcıları

çoğu yakalanamıyor niye ip adresi gizliyorlar sacede hesap bilgileri izlenere bulunuyorlar

bu hacker Pentagon sistemlerine girmeyi başarmış biri olarak ip adresi gizleme ya da yönlendirmek çocuk oyuncağı

ne yazıkı yakalanıyor demeki bu adamlarda gerçekten üstün bir teknoloji var...

belki bizim bilgisayarlarımın içinde saklı bizim bilmedimiz bir teknoloji var hatta

Alman DIE WELT gazetesinde ki Lars Winkler imzali bir habere göre
Microsoft Vista yi amerikan gizli servisilerinin icinde en gizlisi olan NaSA ile birlikte gelistirdikleri acikladi. Bu güne kadar sadece bir varsayim olan Windows ürünlerinin ABD gizli servisilerini tarafindan kontrol edildikleri bu aciklama ile kanitlandi.
Microsoft Almanya sözcüsü "Thomas Baumgärtner" yaptigi aciklamada; MS uzun --yillardan beri-- ürünlerini Hackerlara karsi saglamlastirmak icin gizli servislerle çalistiklarini bildirdi....

NaSA
1970 yillara kadar varligi red edilen NSA amerikan gizli servisleri icinde en gizlisi ve en etkilisidir.
Echelon kodlu dinleme birimleri ile dünyada ki tüm telefon konusmalrini dinleme, kayit etme, email'leri okuma ve arsive etme imkanina sahipdir.
Bütcesi ve calisanlari, birinci dereceden devlet sirrina girdigi icin bilinmemektedir..

tüh yakalanmasaydı keşke internete verirdi biz bu gerçeği görürdük

yakalanmasaydı keşke , amerikan gizli belgelerini inceliyor olurduk şimdi :0))

abd nın 60 yılla hapıs dedigi sey yalan adamı uluslar arası ılıskılerde kullancaklar tıpkı bır sılah gıbı....

abd nın 60 yılla hapıs dedigi sey yalan adamı uluslar arası ılıskılerde kullancaklar tıpkı bır sılah gıbı....

evet olabilir çunku bu yetenek hapiste çürüyemez kesinlikle kullanacaklardır....

"McKinnon, hack macerası sırasında sistemde Çin ve Rus internet adreslerine sahip başka hacker'larla da karşılaştığını söylüyor."

muhabbetiniz bol olsun beyler ...
:)

bu neki türkiyede 17 yaşıdan biri fbı bilgilerine girmişti şuan hapistemi yoksa kullanılıyormu sizce

pentagon da Yol geçen hanı olmuş :)
Adamın mazereti güzel ama, ufo aramak için girmişmiş :)

şimdi ben de pentagona dalarsam bir türk vatandaşı olarak 60 yılmı alacam yani :)

56 k modemle nasıl hacker lik yapabilmiş hayret doğrusu... birde rus ve çinli hacker leri nasıl farketmiş onu hiç anlamadım.. asparagas gibi geldi bana haber..

hacker 56k modem kullanıyormuş ondan yakalanmış bide kamyon şöförü işe bak yaaa :)

o hacker hiç boşta kalmaz hapis cezasıda almaz devlet te hizmet vermeye başlar çünkü bu kadar bilgili birini hapiste ( özellikle ABD) çürütmez...

56 k modem ile, bu arada yıl 2002 ile 1999 arası, hani hızlı erişim yok değil.. sen bunları yap.. hemde 56k.?!. küfür gibi.. şöyle sülale boyu katmerli cinsinden.. nereye ?! sıkı korunan bir sisteme.. 56k ile neyi taradın, neyi araştırdın ve neyi indirdin?!.. gerçekten inanılması güç..!! ama gerçek..

öyleki bırakın indirmeyi yada güvenlik açıgını araştırmayı; kullanıcı adı ve parola hazır eline verilse erişim hızı bile insanı verem etmeye yeterde artar bile..

gerçekten uzmanlık, başından sonuna uzmanlık kokmakta. ulan birde dalga geçer gibi girdin o ayrıda, kamyon soforü değil misin..?! gelde dumurları oynama sen.. olacak şey mi?! zeka ve bilgi bir potada erimiş.. ne yaptıgıın bilmek.. ustaca girmek ustaca çıkmak..!! hani milyonlarca dolarlık sistemin içine etmeden..!! işte uzmanlık bu, yada hackerlik bu olsa gerek.. dinin imanın paranın kimde oldugu bilinmez derler.. buna sen birde bilgiyi ekle..

yolda görsen dersin kamyoncu dayı.. dayı ama dünyanın içine klavyeden edecek kadar tehlikeli biri..!!. 56k ile sen nasa'ya gir.. dahası hacker'eri gör.. sanki otoman yolda tatilden dönenleri görmek gibi,birşey bu..bunun anlamı nedir.. sıkı ama çok sıkı görünen bir sistem aslında birilerinin elinde yol geçen hanı gibi birşeymiş.. ulen ne iştir şu hackerlik bee...!!!

md..

yazık günah be adama. suç güvenlik açığı olanlarda bu kadar amatör olmasınlar korumasını bilsinler. 60 yıl bide ya . o kadar yaşamaz zaten. ALLAHIN MATEMATİK ÖZÜRLÜLERİ.

sözüm 56 ya takılanlara,ya hiç güvenlikten(hackerlık) anlamıyorlar ya da adamcağızı çekemiyorlar,unutmayın ilk hacklemeler telefon kablolarıyla,telleriyle yapılmıştı...size bu kadar yeter...vesselam,,,

Tır kullanıyor olsaydı ne yapardı acaba??? :)

bende hacker olmak istiyorum

yaw sen güvenliğini sağlayama bunun utancını adamcağızdan çıkarmaya çalış oh beee utancından adama saldır sen bu arada ellerine sağlık arkadaşın yani (amerikaya karşı her kötülüğü destekliyorum arkadaşlar yardımım olursa her an hazırım :) az çok anlarım webhackten nolur benide yanlarına alsınlar :) )

internet oldukça bizim hep bir açığımızı gözetleyek kişiler verdır bu yüzyıllardır böyle sürer

her zaman bir açık vardır unutulmamalıkı sonuçta kul yapısı :)

napacan ufo ları insanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş :D

helal olsun adama olum fazla lafa gerek yok adam nummer one olmus

bu adam ın öğrencisi olmak için bisenelik cezasını çekmeye hazırım

Yabancı ülkeye her saldırıda gelirim...
Beni de alın

By White Hacker Zuras

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir