Uygun fiyatlı tabletlere talep artıyor

DataStar ,Türkiye'de tablet pazarında uygun fiyatlı tabletlere talebin arttığını açıkladı.

Uygun fiyatlı tabletlere talep artıyor

Son iki yıldır beklenenin altında büyüme gösteren tablet bilgisayar pazarı, dünya genelinde birkaç markanın ciddi etkisinde. Türkiye pazarında ise satış liderliği açısından benzer bir tablo görülmekle birlikte, alım gücü düşüklüğü nedeniyle uygun fiyatlı tablet bilgisayarlara yönelik potansiyel bir pazar söz konusu. Özellikle çocukları için uygun fiyatlı tablet bilgisayar almak isteyen bir tüketici kitlesi mevcut.

Son iki yıldır kendi markası olan Midbook tablet bilgisayarların Türkiye'de satışını yapan DataStar, ürünleriyle bu tüketici kitlesine hitap ediyor. DataStar Ürün Müdürü Sibel Önder, özellikle son dönemde 9 ve 10 inç ekran boyutuna sahip Midbook tabletlere talebin ciddi oranda arttığını belirterek, "Uygun fiyatlı ama kaliteli tablet bilgisayar pazarında boşluk var. Geçtiğimiz yıllarda dönemsel olarak bu alana yönelik ürünler getiren ama devamını getirmeyen ve desteğini veremeyen firmalar oldu. Tüketiciler hem uygun fiyatlı ürün hem de satış sonrası destek istiyor. DataStar olarak bunu sağlıyoruz" diyor. Geçtiğimiz yıl 7 inç ekranlı Midbook tablet bilgisayarları satışa sunduklarını ve beklediklerinin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını söyleyen Önder, DataStar'ın tablet bilgisayar satışlarının yüzden 70 arttığını açıklıyor.  Yıl sonundan itibaren 9 ve 10 inçlik modelleri de satışa sunduklarını söyleyen Önder, "Daha büyük ekranlı modellere talep çok daha fazla. Ürünler gelir gelmez özellikle perakende mağazalarında hemen tükeniyor. Midbook markası ile kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı tablet bilgisayar almak isteyen tüketicilere çare olduk. DataStar gibi güçlü desteğe sahip, kalıcı, güvenilir bir şirketin markanın arkasında olması da bu talepte önemli bir unsur" diyor.

Talep eğrisinin yükselişinin durduğu tablet pazarında dünyada olduğu gibi Türkiye'de de 2-3 markanın en yüksek payı aldığını söyleyen Önder, "Pek çok uluslararası marka bu pazardan çekilmeye başladı. O nedenle bu yıl Midbook satışlarının daha da artacağını tahmin ediyoruz. Piyasada ya çok pahalı ya da kalitesiz, devamlılığı olmayan, markasız ürünler var. Midbook ile hem kalite hem de uygun fiyat sunarak, önemli bir açığı kapatıyoruz" diyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Alacaksanız sakın android tablet almayın windows ki ucuz tabletler alın zaten çoğu oyun windows da bulunuyor.

@13 Mart 2016 21:23 hadi oradan yalancı...

Bir tablet bir pc kadar kullanışlı ve yetenekli olamıyor,şimdi android ve ios apları milyonlarca ama milyarkarca olan exe programlarının yerini tutamıyor, hem tablet hem laptop alan bir sürü insan gördüm ,en iyisi normal bir Windows kullanan bir tablet almaktır zaten bunların üzerinde android uygulamalarını çalıştıran bir sürü araç var....

android tablet alınabilir cm rom atttın mı on numara olur

Okurlara selam, reklâmlara devam. PC'nin yerini hiç bir şey tutamaz, akıllı cep aldıktan sonra tableti kim neyapsın ki?

@Metinolmetin 10.1" ekranlı tabletle kıyasla anlarsın...

Sen de yorum yaz

Turhost