VLC Media Player güvenlik açığından kurtuldu

Önceki sürümünde güvenlik açıklarına maruz kalan VLC Media Player'ın yeni sürümü daha güvenli.

VideoLAN Player güvenlik açığından kurtuldu
VLC Media Player: 0.8.6i ile daha güvenli.

Daha önceden VLC Media Player'ın 0.8.6h sürümünde bulunan bir güvenlik açığının haberini yapmıştık. Açık sebebiyle saldırgan, kontrol edilen bir WAV dosyası ile bir Integer-Overflow'u kullanarak sistemi ele geçirilebiliyordu.

Geliştiriciler bu haber yayımlandığı sırada 0.8.6i sürümü üzerinde çalışıyorlardı. Artık sürüm indirilmeye sunuldu. Ek olarak bu sürüm FreeBSD'de geliştirilmiş ses öğeleri (visualizations) sunuyor ve çeşitli modlardaki türlü güvenlik açıklarını gideriyor.

Download: VLC Medi Player 0.8.6i

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

VLC alfabede harf bırakmayana kadar sürüm sayısını yükseltmeyecek galiba.

Bu VLCyi yıllardır geliştiremediler gitti. Hala aynı dandik görsellik ve kullanım zorluğu.

burada ayda bir kez yorum yaparım.onu da kabul etmezsiniz..kendi geç kalmışlığınızı itiraf edin ne olur sanki küfür mü ettik? daha önce yayınlanmış dedik.çoktan sunulmuş dedik. bu sözlerim bu yorumları kabul edip etmeme yetkisine sahip olan arkadaşlara

tasarımı bs player gibi olsa farklı bir media player deniyeceğim ama hiç birinin arayüzü bs player gibi değil.
çünkü bs player film izlemem için beni teşvik eden bir tasarıma sahip

not:bs player vista da problem çıkardığı için altenatif arıyorum , memnun kalmadığımdan değil.

not:bs player vista da problem çıkardığı için altenatif arıyorum , memnun kalmadığımdan değil. demisinde

bende bs layer kullaniorum pro versionu vistada sorunsuz sen illa normal versionu kullanicam diosan sitesinden guncel versionunu indirmeni oneririm bu arada vlc yide kullaniorum vlc biras urashli bi media oynatici ama bence codec bakimindan en iyisi hatta video isleme isleri bile yapabilior..

VLC acayip gelişmiş bir media player. Altyazı kaydırma, ses kaydırma, görüntü filtreleri. Inanılmaz esneklitkte ayarlanabilen kestirme tuşlar. Projektörde görünülenme hatası veren video dosyalarını sorunsuz gösterebilme. Kendine ait codec tabanıyla piyasadaki codec paketlerinden bağımsız çalışabilme. Portable olarak kurulum gerekmeden windows system dosyalarıyla muhatap olmadan çalışabilme vs vs. Bence VLC çok güçlü ve ücretsiz bir video oynatıcı. Eskiden bende BS Player kullanırdım, arayüzün eve kestirme tuşalrına inanılmaz alışmıştım ama VLCyi keşfedince BS artık çok gereksiz kaldı. BS codec paketlerine ihtiyaç duyuyor ama VLC tek başına çalışabilen ve ÜCRETSİZ bir program olduğundan BS Player, VLC ile yarışa başlamdan kaybediyor. VLC kendini sürekli yenileyen bir program. Alfabede harf bırakmama bence programın sürekli geliştiğini ve güncellendiğini gösteriyor. İsteyen alfabetik takip etmeden A harfine takılı kalabilir.

Kullanıcı düşmanı bir medya player bence full ekran yapmadan tutunda sesini açıp kamatmak bile bir dert. gom playeri bir deneyinde medya player nasıl olurmuş görün.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir