VLC Player'a bedava alternatif!

Güçlü, kullanışlı ve bedava: VLC'nin tahtını sallamaya aday bu medya oynatıcıyı mutlaka deneyin!

  • Ümit Öncel
Gelişmiş ücretsiz bir medya oynatıcı
Umplayer'ın internetten otomatik alt yazı arama özelliği de bulunuyor.

Bir zamanlar gelişmiş özelliklere sahip olan medya oynatıcı programlardan birine sahip olmak için bütçenizi biraz zorlamanız gerekiyordu ama bugün en yetenekli alternatiflere ücretsiz olarak sahip olmak mümkün. Belki de en popüleri arasında yer alan VLC bugün milyonlarca kişinin birinci tercihi. Ama siz daha farklı bir medya oynatıcı arıyorsanız, MPlayer alt yapısını kullanarak geliştirilmiş olan UMPlayer aradığınız çözüm olabilir.

UMPlayer tüm yaygın dosya türlerinin yanı sıra daha az karşılaşılan ama kendi avantajlarına sahip Matroska, NUT, FLI, RoQ, 3ivx gibi türleri de destekliyor. UMPlayer en yeni dosya sıkıştırma türlerinin yanı sıra bugün artık sadece çok az kişinin adını hatırladığı ve yalnızca çok eski PC'lerde kullanılan sıkıştırma türlerine de desteği sürdüren ender programlardan biri. YouTube entegrasyonu, internetten alt yazı arama imkanı ve internet radyolarına bağlantı gibi özellikleri de içeren UMPlayer'ın CHIP okurları arasında beğenileceğine eminiz.

Windows'un yanı sıra Linux ve Mac OS X sürümleri de bulunan UMPlayer'ı ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlamak için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 39 Yorum

gom player akar...

Bu program videolari hizli ve geri oynatabiliyor. Guzel bir ozellik bence.

VLC kullanışsız bir oynatıcı bence, altyazı rahatlığından dolayı gom kullanıyorum bakalım bunda nasıl oluyor altyazı işlemleri.

Ben Cyberlink PowerDVD v11 ve Zoom Player kullanıyorum. İzlediğim videoların %90'ı HD olduğu için performansın ve desteklediği formatların yanında görüntü kalitesi de çok önemli. Bu konuda ayrıca oynatıcının bariz bir rolü var. Bizzat test edip, sonuçlara göre tercihimi yaptım. Bu arada VLC Player de sistemimde yüklü, bazen faydalanmıyor değilim. :)

türkçe mi ?

ama vlc gine bundan daha guzel neden diye sorarsaniz indirme esnasinda bu verilarini internet tabanindan aliyor. ama vlc bir kac mblik dosyasiyla tam bir indirme yapiyor.

Ben Cyberlink PowerDVD v11 ve Zoom Player kullanıyorum. İzlediğim videoların %90'ı HD olduğu için performansın ve desteklediği formatların yanında görüntü kalitesi de çok önemli. Bu konuda ayrıca oynatıcının bariz bir rolü var. Bizzat test edip, sonuçlara göre tercihimi yaptım. Bu arada VLC Player de sistemimde yüklü, bazen faydalanmıyor değilim. :)

Vaay teşekkürler editör tavsiyenle indirip kurdum birçok müzik ve video formatını destekliyo emeğinize sağlık

Deneyelim bakalim zaten hepsi bedava.

Biraz test ettim. VLC Player'ı sistemden kaldırdım. UMPlayer VLC Player'den daha iyi, Zoom Player ile çekişebilirler. Ancak PowerDVD kadar iyi değil. :)

0.90 ve 0.91 i denemişdim de iki sürümde de çıkan görülmemesi imkansız olan hatalar yüzünden cinnete geliyodum. hatalı sürümü göz göre göre yayınlıyolar utanmadan.
sakın denemeyin. 1.00 final sürümü çıksın öyle deneyin derim.

Gom player salladı ztn gereği kadar ;)

altyazi ayarlarini yapamadim. altyazilar bozuk gozukuyor

VLC tahtta değil ki bu onu tahtından indirsin. En çok Kmplayer ve Gom kullanılıyor.

VLC Player paralı değil ki UMPlayer bedava alternatif olsun.

çok süper bir media oynatıcısı

madia player clasıc home dan vazgeçmem vlc nin açamadıgını o açyor müthiş

gerçekten çok iyi bir oyntıcı. (ayrıca vlc şu an tahtta),
ama bu vlc yi altüst edecek gibi duruyor

şimdi bu program her yüklemek istediğimde internetten indiricekmi kendini ne sanıyor bu :S

çok teşekkürler.

kmplayeri denedinz mi hiç biriniz yorumunuz ne olur onun için acaba?

rakip olacak durumda değil, kesinlikle değil. bazı dosyalarda ses-görüntü uyumu bozuluyor.

imparator BS PLAYER varken... istediğinin tahtını sallasın....

vlc en iyisi çünki diğerlerinden daha kararlı ve güvenli.ayrıca altyazı ayarları çok kullanışlı.gom playerı çok kullandım ama vlc kadar sade ve farklı formatları desteklemiyor mesela dvd çalabiliyor vlc.

Titreye titreye video oynatıyor bu mu vlc yi tahtından edecek.

Klite ile gelen Media Player Classic varken geri kalan herhangi bir video oynatıcısına ihtiyaç yok ki. Bulabileceğin bütün türleri destekliyor sonuçta. Diğer playerlar gibi siyah'ı hafif gri de göstermeyip direk siyah gösteriyor.. Daha ne olsun.. Yüksek kalite için mp classicten şaşmam..

KMPlayer varsa gerisi yalan..

MPC-HC(Media Player Classic-Home Cinema) tam profesyonel kullancılar için. ne ayar istiyorsan yapabilirsin. zaten K-Lite ile birlikte de geliyor istediğin ayarı yapabilirsin.

görüntü kalitesi vlc den daha iyi ama ilk video açıldığı andan 1 sn çok hızlı oynatıyo ama hemen ardından düzeliyo üstelik sinamadan çekilen filmlerde ses bozukluğunu düzeltiyor. ama boyut olarak 37 mb
vlc ise 20 mb ama vlc atılım yapabilir.

Vlc paralı mı ki :)))
vah vah sana...

k-lite'den şaşma...

"SPlayer" Bu programla tanıştığım günden beri yıllardır kullandığım VLC'yi direk rafa kaldırdım...
GPu kullanımı ve görüntü kalitesindeki bariz artışla şuan SPlayer 1. sırada.

çok komik bir başlık sanki vlc paralıda bu parasız :D

Şu sıralar netbookkullanmak zorunda olduğumdan, benim için önemli olan sisteme ne kadar yüklendiği. Bu konuda da Splayer (çin programı :D) 1 numara..

Bu konuda ALPlayer'da iyidir.

Gerek web sitesi gerekse programın arayüzü diğerlerine oranla daha başarılı.Özenerek yapmışlar, sade ve basit.Tabi en önemlisi performansı ne durumda, onuda zamanla kullanıp anlıyacağız.

Gerek web sitesi gerekse programın arayüzü diğerlerine oranla daha başarılı.Özenerek yapmışlar, sade ve basit.Tabi en önemlisi performansı ne durumda, onuda zamanla kullanıp anlıyacağız.

bu program kullandıklarım içinde en vasatı olanı

Sen de yorum yaz