VR'da bol çığlıklı korku oyunu deneyimi!

Bir korku oyunu VR başlığıyla ne kadar dehşet verici olabilir? Cevap bol çığlıklı bu videoda...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat VR'da bol çığlıklı korku oyunu deneyimi! Bir korku oyunu VR başlığıyla ne kadar dehşet verici olabilir? Cevap bol çığlıklı bu videoda...

Korku oyunları, etkilerini en çok ortamla bütünleştiklerinde hissettiriyorlar. HTC Vive, Oculus Rift gibi etrafınızı çevreleyen teknolojiler, kötü niyetli yaratıkları ensenizde hissetmeniz anlamına geliyor.

Valve'ın birinci kişi gözünden oynanan hayatta kalma oyunu The Brookhaven Experiment, HTC Vive'a özel geliştirilmiş bir oyun ve sizi karanlık, iğrenç canavarlardan kendinizi korumak zorunda olduğunuz korkunç bir ortama bırakıyor. Kendinizi korumak için sanal silahı ellerinizle kontrol ediyor ve canavarları tek tek indiriyorsunuz. Oyunu deneyen YouTube kanalı Karl&RenateVR'ın yayınladığı videoda oyuncunun ilk bölümü korkudan geçemediği gözleniyor.

Ekranın ikiye bölündüğü videoda sol tarafta Renate'in gördüklerini, sağda ise Renate'in gerçek hayatta nasıl göründüğünü görebiliyorsunuz. Gördükleri karşısında dehşete kapılan Renate, oyun boyunca çığlıklar atarken canavarları öldürürken ellerinin titrediği gözleniyor. Korkunun dozuna bakılacak olursa sanırız VR başlıklarının gelecekteki sürümlerinin birer sanal tuvaletle gelmesi gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Vr başlıkları henüz tam bir heyecan yaşatacak seviyede değil ama ileride çok güzel olacak. Ayrıca sondaki espri çok kötüydü be CHİP :)

Sanal tuvalet mi?AhahahA beni gülmekten öldürdün chip :DDDD.Bu da korkudan altına s*çmanın kibarcası olması gErek :D :)

Vr olayi guzel telefonda bile pek icerik olmamasina ragmen neler yapilabilecegini dusunmek bile guzel fakat ekranlar oled olmali 2k ekranli telefonda bile siyah bolumlerinde led aydinlatmalari hissedebiliyorsunuz. Tabi cozunurlukte cok onemli , telefonlarda goruntuyu vermesi icin hem ekrani 2ye boluyor bolunen kisimlardada yuvarlak goruntu olusturmak icin kirpilma sozkonusu yani 2kli ekranda 720p gibi bi goruntuyle karsilasiyorsunuz diyebilirim.Oculusrift i incelemedim onda nasildir bilmiyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost